Daniil Glinka ja Karl Kiur Saar võitsid Kasahstanis paarismängu!

– Karl Kiur Saar / Foto: ETL/Igor Pissarev

Daniil Glinka ja Karl Kiur Saar on tõelised paarismängumeistrid, sest üksikmängus nad Nur-Sultani (Kasahstan) M25 ITF-i turniiril edu ei saavutanud, aga paarismängu võitsid!

Tegelikult Saar isegi ei osale viimasel ajal üksikmängus, vaid on keskendunud ainult paarismängule. Koos Glinkaga on ta juba võitnud turniiri eelmise aasta oktoobris Monastiris, aga tookord oli tegemist M15 võistlusega. Nüüdne M25 võit annab edetabelisse märksa rohkem punkte.

Finaalis said Glinka/Saar jagu Ivan Liutarevitšist (-) ja Deniss Jevsejevist (Kasahstan, 2) 7:6, 6:3. Esimeses setis murdeid ei nähtud, ainult seisul 3:2 oli Eesti paaril kaks murdepalli. Tie-break’is olid aga Glinka/Saar juba seisuks 5:2 kahe minimurdega juhtimas. Ühe said vastased tagasi, aga võit 7:4 kuulus Eesti paarile.

Teises setis oli murdeid rohkem. Glinka/Saar said kohe avageimis vastaste servi kätte, aga Liutarevitš/Jevsejev viigistasid neljandas geimis. Kuid seisult 2:3 võitsid Glinka/Saar neli geimi järjest, nende hulgas kaks murret.

Statistika näitab, et vastased patustasid topeltvigadega märksa rohkem (6:1), kuid neil oli esimese servi õnnestumisprotsent parem (63 vs 54). Esimese servi punkte said Glinka/Saar napilt rohkem (73% vs 67%), aga tunduvalt rohkem (81% vs 46%) teise servi punkte. See ühtlasi tähendas, et esimese servi suhteliselt madal õnnestumisprotsent ei olnud Eesti paarile probleem.