Daniil Glinka Gruusias juba poolfinaalis

Daniil Glinka mängimas Ortiseis. / Foto: Challenger Ortisei Facebook

Daniil Glinka jõudis Kachretis (Gruusia) ITF-i M25 turniiri poolfinaali, kui alistas Ulises Blanchi (USA, ATP 489.) 6:4, 6:1.

Ulises Blanch on tennisepere vanim vend, kelle nooremad veljed Dali ja Darwin samuti mängivad. Darwin Blanch oli mullu US Openil see mängija, kes juunioride turniiril lülitas välja Oliver Ojakääru. Kuid suuremas pildis võis see olla isegi hea, sest Ojakäär keskendus paarismängule, mille ta ka võitis.

Esimeses setis oli seisuni 3:3 kummalgi kaks murdepalli, aga mitte veel murret. Need hakkasid pihta alates seitsmendast geimis, kuid lõppesid üheksandaga, mis tähendas, et Glinka tegi kaks, aga Blanch ühe murde. Teises setis võitis Glinka juba alates seisust 1:1 kõik geimid. Eesti teise reketi esimene palling oli taas hea – õnnestumisprotsent 73 ja võidetud punkt 77%. Mõneti isegi ime, et selliste näitajate juures Glinka ühe servigeimi siiski kaotas.

Poolfinaalis läheb Glinka kokku Jevgeni Tjurneviga (493.), kes kvalifikatsiooni otsustavas ringis väga napilt alistas Kristjan Tamme. Tjurnev on 27-aastane Venemaa (praegu neutraalse lipu all) tennisist, kes on võitnud 20 ITF-i turniiri, aga neist vaid ühe M25 tasemel. Kuid see-eest on ta 2021. aastal võitnud ka kaks Challengeri ja olnud järgmise aasta algul maailma 264. reket. Tjurnev on kaks aastat järjest (2017 ja 2018) võitnud Eestis Paf Openi.