Daniil Glinka alustas Dohas raske võiduga

– Daniil Glinka / Foto: Allar Hint

Daniil Glinka pidi Doha ITF-i 15 000 dollari auhinnfondiga turniiri avaringis rassima kaks tundi ja 36 minutit, et alistada Natthasith Kunsuwan (Tai) 6:4, 5:7, 6:4.

Aga kõik võinuks lõppeda vähemalt tunni võrra kiiremini, sest Glinka juhtis seda mängu 6:4, 4:1, olles teises setis kahe murdega peal. Ühe sai vastane kohe tagasi, aga seisul 5:4 oli Glinkal endiselt võimalus oma pallinguga matš lõpetada. Ta juhtis 40:30 ja siis veel korra edu sees, aga kaks matšpalli jäi kasutamata ning hoopis vastane võitis seti. Õnneks ei lasknud Glinka ennast teise seti dramaatilisest kaotusest heidutada ja kolmandas setis sai otsustavaks Eesti tennisisti murre seisul 3:3. Taas oli seis 5:4 oma servil, aga selles geimis Glinka kordagi taha ei jäänud, ehkki 30:0 ja 40:30 edu mängis maha. Võit on võit, aga küllap tahtnuks ka Glinka ise kergemalt pääseda.

Glinka lõi 6 ässa, ent 10 topeltviga oli liiast. Vastasel olid samad numbrid vastavalt 3 ja 4. Glinka lõi esimest pallingut pisut vähem sisse kui Tai tennisist (53 ja 59%), ent ta võitis 71 ja vastane 64% esimese servi punktidest. Sellest tuligi väike vahe sisse. Murdepallide realiseerimisel oli aga Kunsuwan efektiivsem – temal 5st 4, Glinkal 13st 5.

Teises ringis kohtub Glinka kuuendana asetatud Constantin Schmitziga (Saksamaa), kes on 24-aastane ja ATP edetabelis 619. kohal. Glinka ise asub praegu 964. kohal.

Teine Eesti tennisist, kes sel nädalal ITF-i 15-tuhandelisel turniiril mängib, on Elena Malõgina. Ta langes üksikmängus välja teisipäeval, ent täna alustas paarismängu paremini, kui võitis koos Polina Bahmutkinaga (Venemaa) veel kaht venelannat Veronika Pepeljajevat ja Maria Timofejevat 7:6, 7:5.