fbpx
Close

Carlos Alcaraz võitis ja finaal mängitakse maailma esireketi tiitli nimel

Carlos Alcaraz. / Foto: Reuters/Scanpix

Carlos Alcaraz (Hispaania, 3) võinuks võita lihtsamalt, aga kaks kaotatud tie-break’i venitasid tema mängu Frances Tiafoega (USA, 22) viiesetiliseks, kuid samas oli hispaanlase võit numbriliselt üsna veenev – 6:7, 6:3, 6:1, 6:7, 6:3.

Neli tundi ja 19 minutit kestnud finaal võinuks olla tunni võrra lühem, sest neljandas setis juhtis Alcaraz vastase servil 5:4, 40:30. Üldiselt kasutas Alcaraz murdepalle üsna hästi (20st 9), aga just tol hetkel see ei õnnestunud ja tie-break’i kaotas hispaanlane 5:7.

Esimene sett oli ainus, kus ühtki murret ei sündinud. Ainult seisul 3:3 oli Alcarazil kaks murdepalli, mis jäid kasutamata. Kuid Tiafoe on tänavusel US Openil koos poolfinaaliga mänginud tie-break’idses sajaprotsendiliselt (8st 8) ja nii ta esimese seti kiire lõppmängu võitiski 8:6, kuigi mängis enne maha kolm settpalli seisul 6:3.

Teises setis tuli mängu esimene murre seisuks 4:2 Alcarazi kasuks, kuid alates kolmandast setist hakkas murdeid tulema rohkem. Kolmas sett oli äärmiselt ühepoolne, punktides võitis Alcaraz selle 25:9 ja tegi kolm murret. Neljandas setis oli seisuni 3:3 toimunud juba neli murret, kumbki mees kahel korral. Tiafoe, kes oli jäänud tagajoonemängus hispaanlasele selgelt alla, suutis nüüd vähemalt natuke ka selles vallas vastu panna. Ameeriklase viimane pingutus oli viienda seti tagasimurre seisuks 2:2, aga kohe pärast seda andis ta oma pallingu nulliga ära ja Alcaraz enam oma servil üldse punkte ära ei andnud ja võitis lihtsalt.

Alcaraz võitis äralöögid 59:51, kuid Tiafoe suutis natukenegi võrdsust hoida ässade (15:6) arvel. Kui nüüd arvutada, siis mängust võitis Alcaraz äralöögid 53:36. Lihtvigu tegi Alcaraz tunduvalt vähem (37:52).

“Võiduks tuleb alati anda endast parim ja seda tegi ka Frances, kes jättis kõik väljakule,” kiitis Alcaraz vastast, kuid muidugi oli ka tema ise andnud parima. “Võitlesime iga punkti pärast ja poleks olnud vahet, kui see mäng oleks kestnud ka viis või kuus tundi.”

Tiafoe oli kurb, et ei saanud New Yorgi publikule võidurõõmu pakkuda. “Tunnen, et vedasin teid alt,” ütles Tiafoe. “Selline kaotus on valus. Kuid ma tulen tagasi ja ühel päeval võidan selle turniiri.”

Finaalis Alcarazi ja Casper Ruudi (Norra, 5) vahel ei ole mängus ainult US Openi võit, vaid ka maailma esireketi nimetus. Praegu juhib jooksvas edetabelis Alcaraz, aga sel mingit tähtsust pole – võitja võtab kõik, nagu öeldakse. Omavahelised mängud eelistavad Alcarazi, kes juhib 2:0. Esimese mängu võitis ta kodumaal peetud liivaväljaku turniiril mullu Marbellas, aga palju suurema tähtsusega on hispaanlase 7:5, 6:4 võit Ruudi üle tänavu Miami turniiri finaalis.

Kihlveokontorid loevad Alcarazi soosikuks, tema võidukoefitsient on 1,5 lähistel, mis tähendab umbes 65-protsendilisi võidušansse. Mõlemad mehed on väga head tõrjel. Tagajoonel mängivad nad samuti laitmatult, aga Alcaraz on pallivahetustes võimsam ja peaks enamikes punktides initsiatiivi haarama. Kui palju see otsustab, selgub mõistagi finaalis, kuid võib ennustada, et servimurdeid tuleb üsna palju.

scroll to top