fbpx
Close

Carlos Alcaraz tõukas Novak Djokovici troonilt

Neli korda järjest Wimbledoni turniiri võitnud Novak Djokovic (Serbia, 2) ei saanud viiendat esikohta, sest maailma esireket Carlos Alacaraz võitis teda neli tundi ja 42 minutit kestnud mängus 1:6, 7:6, 6:1, 3:6, 6:4.

Nagu tulemuski näitab, alustas Djokovic veenvalt ja peamiselt vastase sunnitud vigade arvelt võitis esimese seti kindlalt. Kuid Alcarazi eksima sundida ei olnud sugugi lihtne, sest hispaanlane tõi raskeid palle ära ja teises setis suutiski mängu võrdsustada. Alcaraz oli seal murdega ees, aga Djokovic võttis kohe tagasi ja sett lõppes tie-break’iga. Djokovic teenis seal esimesena settpalli (6:5), aga Alcaraz võitis 7:6. Tulemust arvestades või see tie-break saada isegi otsustavaks.

Kolmandas setis läks Alcaraz murdega ette, aga võtmegeim oli seisul 3:1, kui Alcaraz võitis vastase servil geimi, mis kestis 32 punkti ja hispaanlane võitis seitsmendalt murdepallilt. Omakorda kolmandas setis sai Djokovic taas võrdsuse kätte ja otsustavas setis oli serblane pigem kerge soosik. Aga Alcarazi uskumatu kaitsemäng lõi Djokovici verest välja ja ta kaotas otsustavalt oma servi seisuks 1:2. Kuigi Alcaraz jäi otsustavas setis kõige rohkem äralöökidega peale (18:3), oli see tingitud suurel määral tema erakordsest kontramängust. Kummaline küll, aga vastasest 15 äralööki vähem teinud Djokovic oli tegelikult paljudel punktidel ründavam pool.

Kokkuvõttes võitis Alcaraz äralöögid koguni 66:32 ja tegi viis lihtviga rohkem (45 vs 40). Seega sunnitud vigade arvel hoidis Djokovic võrdsust, sest üldpunktidega ta palju alla ei jäänud (166:168). Murdepallide kaitsmine õnnestus paremini kui realiseerimine, aga muruväljakul ongi see tüüpiline. Alcaraz võitis 19st murdepallist 5 ja Djokovic 15st 5.

“Minu unistus on täitunud,” ütles Alcaraz, kes säilitas ka võiduga esireketi tiitli. “Loomulikult oli see suur võita, aga kui ma isegi selle mängu kaotanuks, olnuks ma enda üle uhke. Juba see oli ajalugu, et sellel imelisel ja legendaarsel turniiril finaali jõudsin.”

Meenutame ka seda, et samad mehed kohtusid finaalis ka viis nädalat tagasi Prantsusmaa lahtistel ja siis võitis Djokovic.

scroll to top