Madridi ATP Masters 1000 turniiri publiku jaoks kõige põnevamas veerandfinaalis alistas Carlos Alcaraz (Hispaania, 7) oma kuulsa kaasmaalase Rafael Nadali (3) 6:2, 1:6, 6:3.
Veel ei julgeks öelda, et tegu oli teatepulga üleandmisega, sest Alcaraz on Nadali vastu üldseisus ikka veel taga 1:2. Pealegi võib Rafa, kes pidas pärast Indian Wellsis finaali kaotamist 1,5-kuuse vigastuspausi, minna Prantsusmaa lahtiste ajaks oma tavapärasesse vormi. On ju Nadal endiselt 2022. aasta edukaim mängija kolme turniirivõiduga (kolm tiitlit on ka Alcarazil, aga ta ei võitnud slämmiturniiri) ja võitude/kaotuste suhtega 22-2. Tuleb ka arvestada, et oma teisel lemmikturniiril Monte Carlos ei saanud Nadal mängida.
Kuigi Nadal võttis avageimis kaotatud servi kohe tagasi, oli ta esimeses setis ebakindel. Kogenum mees pidanuks rohkem enda kasuks pöörama pikki punkte, sest lühikesi võitis enamasti võimsam ja agressiivsem Alcaraz, kelle serv oli ka tunduvalt kõvem. Esimeses setis võitis Nadal ainult ühe oma pallingugeimi. Teise seti kolmandas geimis Alcaraz aga kukkus palli päästmisel ja väänas hüppeliigest, mis mõneminutilise pausi ajal kinni teibiti. Seejärel järgnes veel paus pealtvaataja haigestumise tõttu, kui tribüünile saabus kiirabi. Alcaraz ei saanud haige jalaga mängu käima ja kaotas seti kiiresti,
Kuid eks liikumise käigus olukord paranes ja otsustavas setis ei olnud enam Alcarazi vigastusest märkigi. Kuigi Nadal oli pärast esimest setti oluliselt vähendanud lihtvigade arvu, ei suutnud ta üht oma servigeimi ikkagi võita ja ainus murre otsustas. Alcaraz tegi mõned hiilgavad stopid ja passeerlöögid, neist viimase matšpallil. Noorem mees (Alcaraz sai eile 19-aastaseks) võitis äralöögid koguni 37:10 ja suurim vahe oli tagakäe äralöökides (13:2, vahepeal seis isegi 10:0). Lihtvigu tegi Alcaraz rohkem – 31:20.
ATP turniir on tavapäraselt WTA turniirist selles mõttes igavam, et enamik mänge lõpeb plaanipäraselt – esikaheksasse jõudsid koguni 7 kõrgema asetusega mängijat, ainus erand oli poolakas Hubert Hurkacz (12), kes sai koha nö Casper Ruudi (Norra, 5) asemel. Omavahel nad ei kohtunud, sest Ruud kaotas juba 2. ringis Dušan Lajovicile (Serbia). Samas on aga otsustavad mängud meeste turniiril huvitavamad, sest veerandfinaalist alates kohtuvad ainult tugevaimad. Naistel võib meenutada kas või kaht viimast Roland Garrosi turniiri – 2020 kohtusid poolfinaalis TOP50 seast väljas Iga Swiatek ja esisajasse mitte kuulunud Nadia Podoroska ning mulluses finaalis kaks tennisisti väljaspool TOP30.
Nüüd on aga ainus mitte-esikümne-mees Hurkacz ka väljas, sest ta kaotas maailma esireketile Novak Djokovicile (Serbia) 3:6, 4:6. Hurkaczil polnud isegi murdepalle, talle said saatuslikuks ohtrad lihtvead. Üllatav on võib-olla, et Djokovic oli ässadega parem 6:3. Igatahes on nüüd nii, et Alcarazil tuleks koduväljakul edu saavutamiseks alistada kaks superstaari järjest. Poolfinaalis kohtub noormees esmakordselt Djokoviciga – selles mõttes on mäng isegi huvitavam, et nad varem ei ole kohtunud.
Täna õhtul peetakse veel tabeli alumise poole mängud. Selles pooles läks kõik seaduspäraselt, sest mängivad Alexander Zverev (Saksamaa, 2) – Felix Auger-Aliassime (Kanada, 8) ja Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 4) – Andrei Rublev (6). Tegelikult oli Auger-Aliassime edu 1/8 finaalis Jannik Sinneri (Itaalia, 10) üle edetabelikohtadele vaatamata üllatav. Võib-olla mitte võit ise, aga liivaväljakul seni üsna kahvatult mänginud kanadalane alistas Sinneri koguni 6:1, 6:2. Mine tea, kas Madridi turniiri tiitlikaitsjal Zverevil on üldse kerge Auger-Aliassime’i alistada.