Carl Bret Parko kindlustas Pajulahti ITF turniiril endale koha teises ringis

– Carl Bret Parko / Foto: Viktor Burkivski

Soomes Pajulahtis ITF 15,000 USD auhinnafondiga turniiril pidasid täna põhitabelis oma avaringi mängu Daniil Glinka ja Carl Bret Parko.

Carl Bret Parko (ITF 2515.) kohtus põhitabeli avaringis rootslase Niklas Johanssoniga (ATP 1026.), kes senistel ITF turniiridel väga edukas pole küll olnud, ent avaringist sageli edasi pääsenud. Esimene sett algas Parkole kohe oma servi kaotusega, ent seisul 2:3 tegi vastane ootamatult kaks topeltviga ning tasakaal oli jalule seatud. Seisul 5:4 Parkole mängiti seti pikim geim, kus eestlasel õnnestus rootslase serv murda ja sett 6:4 võita.

Teises setis hoiti oma pallingut seisuni 4:4 üsna kindlalt. Järgmises geimis ujus Parko raskest seisust välja, olles koguni 0:40 taga. Teise seti ja mängu saatuse otsustas Parko geimivõit seisul 6:5, kui ta murdis teistkordselt Johanssoni pallingu. Seega väärtuslik võit Parkole tulemusega 6:4 7:5! Parko lõi kümme ässa kahe topeltvea juures (vastasel samad näitajad vastavalt 4 ja 5), esimeselt servilt võidetud punktid vastavalt 71%-70% ja teiselt servilt 62%-54%.

16 tugevama hulgas ootab Parkot ees jaapanlane Naoki Tajima (ATP 732., ITF 372.), kes omab turniiril kaheksandat asetust.

Daniil Glinkal oli eeldatavalt tugevam vastane kui Parkol – venelane Maxim Ratniuk (ATP 889., ITF 620.), kes nii mõnelgi ITF turniiril paarismängus Vladimir Ivanovi partneriks. Matš kujunes väga tasavägiseks. Kahes esimeses setis murti korra teineteise servi ning paremus selgitati kiires lõppmängus. Ühes oli kindlam Ratniuk, teises Glinka. Otsustavas setis jäi murretega peale Ratniuk 2:1. Glinka kaotusenumbriteks kujunesid 6:7(3) 7:6(3) 4:6.

Parko hea päev sellega veel ei lõppenud, sest ta sai võidurõõmu tunda koos Kevin Suviga ka paarismängus. Veerandfinaalikoha tagas võit Soome paari Jason Sormunen/Hermanni Tiaineni üle napi paremusega 4:6 7:6(6) 10:8. Vastastel teises setis matšpalli polnud, kõige libedam seis oli kiires lõppmängus, kui vahetati pooli seisul 6:6.

Veerandfinaalis kohtuvad Parko/Suvi neljandana asetatud paariga Lukas Catarina (Monaco)/Baptiste Crepatte (Prantsusmaa).