Batumis langesid eestlannad välja

Palmiallee Batumis. / Foto: Pixabay

Batumi ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril jäi kahe eestlanna laeks 2. ring, sest täna kaotasid nii Katriin Saar kui ka Helena Narmont.

Saar alustas kolmandana asetatud Darja Kudašova (Venemaa, WTA 834., ITF 170.) vastu hästi ja juhtis 3:0, aga siis ei võitnud avasetis enam geimigi. Kudašova võitis kaheksa geimi järjest, sest juhtis ka teises setis 2:0, kuid Katriin sai siis uuesti jalad alla ja viigistas. Ent venelanna servimurre seisul 3:2, kui Saar tegi geimis eduseisul 40:30 kaks topeltviga, sai otsustavaks. Kokku tegi Katriin 8 topeltviga ühe ässa kõrval. Ta sai esimest pallingut sisse 62% ja võitis sealt 70% punktidest, mis polegi paha, aga teiselt servilt teenis ainult 30% punktidest, eks seda ka suure topeltvigade arvu tõttu. Võrdluseks vastane sai esimeselt servilt vähem punkte (58%) kui Saar, aga teiselt servilt koguni 63%. Statistika näitab selgelt, et teine palling oli selles mängus otsustav element.

Narmontil oli veel raskem vastane teisena asetatud Eliessa Vanlangendoncki (Belgia, WTA 700., ITF 141.) näol. Ka Narmontil oli esimese setis edu, kui ta murdis vastase pallingu ja läks 3:2 ette. Aga täna oli kolmanda geimi võitmine eestlannadele justkui halb unenägu, sest Helena kaotas pärast seda seitse geimi järjest. Narmonti pallingu näitajad polnud paremad kui Saarel: 0 ässa, 5 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 54, võidetud punkte 48%. Kui Saar oli vastasele alla jäänud eelkõige teise servi punktidel, siis Narmonti vastane võitis 74% esimese servi punktidest ja sellega keeras mängu enda kasuks.

Paarismängus Saar ja Narmont ei osale, seega on turniir neile läbi.