fbpx
Close

ATP turniiridel võitsid favoriidid

– Dominic Thiem / Foto: AP/Scanpix

Lõppeva nädala ATP turniiriridel tulid võitjaks esimesena asetatud mängijad.

Kui naistel oli Pekingis kohal kogu eliit peale Serena Williamsi, siis meestel ei mänginud kogu maailma esinelik. Esireket Novak Djokovic (Serbia) otsustas osaleda Tokyos, aga Rafael Nadal (Hispaania), Roger Federer (Šveits) ja Daniil Medvedev (Venemaa) võtsid puhkuse. Tõsi, meestel on nii Pekingi kui ka Tokyo turniir ATP 500 ning alles järgmisel nädalal peetav Šanghai turniir ATP 1000 tasemel. Šanghais on juba kohal kõik favoriidid peale Nadali.

Djokovicil Tokyos vastaseid ei olnud, sest ühtki teist maailma esikümne mängijat seal ei osalenud. Serblase kõige tasavägisem tulemus oli 6:3, 7:5 teises ringis Go Soeda (Jaapan) vastu. Finaalis alistas ta John Millmani (Austraalia) 6:3, 6:2.

Pekingis jõudsid aga kõik neli kõrgema asetusega meest poolfinaali ja finaalis võitis Dominic Thiem (Austria, 1) Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 3) 3:6, 6:4, 6:1. Kui naiste finaalis samal väljakul nähti nelja servimurret, siis meeste finaalis koguni kaheksat. Kui Thiem alistas poolfinaalis Karen Hatšanovi (Venemaa, 4) oli murdeid isegi 11. Tsitsipas juhtis pärast avaseti võitmist teises murdega, aga lõpp oli täielikult Thiemi päralt – alates seisust 3:6, 1:2 võitis austerlane järgmisest 14st geimist 11.

Jällegi erinevalt naiste tennisest on ATP edetabel nagu seisev vesi. Esimesed 13 meest jäid edetabelis järgmiseks nädalaks paigale. Viimase märkimisväärse tõusu tegi Medvedev, kes pooleteise kuuga kerkis esikümne lõpust neljandaks. Suvel neljanda reketi kohta hoidnud Thiem kerkis nüüd üsna venelase kannule, aga isegi turniirivõit teda mööda ei aidanud.

scroll to top