Aslan Karatsev kinkis moskvalastele turniirivõidu

– Aslan Karatsev. / Foto: AFP/Scanpix

Moskvas lõppenud VTB Kremlin Cupil mängis täna mõlemas finaalis Venemaa tennisist, aga kui Jekaterina Aleksandroval ei õnnestunud Anett Kontaveiti alistada, siis Aslan Karatsev (2) kinkis pealtvaatjaile turniirivõidu.

Karatsev alistas finaalis Marin Cilici (Horvaatia, 6) 6:2, 6:4. Oma servil oli Karatsev väga kindel. Üheksast servigeimist viis võitis ta nulliga ja alles viimases geimis seisul 5:4 teenis Cilic oma ainsa murdepalli, mis jäi kasutamata. Karatsev võitis 92% esimese servi punktidest.

Samaväärne (ATP 250) turniir peeti sel nädalal Antwerpenis, kus finaali pääsesid kaks kõrgema asetusega tennisisti ja esimene võitis teist – Jannik Sinner (Itaalia) alistas Diego Schwartzmani (Argentiina) 6:2, 6:2.

Sinner tõusis maailma edetabelis 11. kohale, ent hooaja ATP Race’i arvestuses kümnendaks. Viimasena pääseb ATP finaalturniirile üheksas reket, sest Rafael Nadal (Hispaania, ATP 5.) loobus sellest võistlusest. Sinner on poolakast Hubert Hurkaczist taga 110 punkti, mis pole üldse palju, sest meestel on ees veel Masters 1000 turniir Pariisis, mis võib tekitada suuri punktivahesid. Moskva turniiri võitjal Karatsevil on võimalusi kaheksa hulka pääseda ainult siis, kui ta Pariisis võidab, kuid ka sel juhul pole veel pääs ATP finaalturniriile kindel.