Austraallanna Ashleigh Barty valas rõõmupisaraid ja oli seitsmendas taevas, kui ta krooniti Wimbledoni tšempioniks. Auhinnataldriku andis võitjale üle Cambridge’i hertsoginna ehk prints Williami abikaasa Catherine.
Finaal Karolina Pliškova (Tšehhi, 8) vastu algas Bartyle uskumatult hästi. Ta võitis 14 punkti järjest! See tähendas, et seis oli 3:0, 30:0 Barty kasuks Pliškova servil. Selle servigeimi Barty võitis, aga enda pallingugeimi kaotusega algas mängu võrdsustumine. Esimese seti lõpus polnud kumbki parem, kuid Barty säilitas edu – 6:3. Teises setis hakkas Pliškova paremini servima. Kui esimeses setis ei löönud tšehhitar ühtki ässa, siis nüüd viis. Tema esimese servi protsent paranes 55lt 78ni. Sellegipoolest õnnestus Bartyl kahel korral Pliškova serv murda. Neist esimene murre viigistas seisu 3:3, aga teine viis Barty ette 6:5. Kuid servides matši võiduks, õnnestus Bartyl võita vaid üks punkt. Murded olid taas tasa ning tie-break’is läks Pliškova 6:2 ette ja võitis 7:4.
Otsustava seti algul asus Barty sarnaselt esimese setiga juhtima 3:0, aga seekord olid kõik tema võidetud geimid tasavägised. Paraku nüüd see ainus murre otsustaski. Pliškova sai veel seisul 3:5 murdepalli, aga Barty ei lasknud tal seda kasutada ja vormistas võidu 6:3, 6:7, 6:3.
Kui vaadata servi siis Barty võitis ässad 7:6, kuid tegi kaks topeltviga rohkem (7:5). Esimese servi õnnestumisprotsendiga Barty samuti kaotas 61-70 ja esimeselt pallingult võitsid mõlemad 67% punktidest. Kuidas siis Barty võitis? Teiselt servilt teenis austraallanna 54 ja Pliškova 35% punktidest – see oli juba suur vahe. Äralöögid/lihtvead olid samuti Barty kasuks – temal 30/29 ja Pliškoval 27/32.
“See on imeline,” ütles Barty enne Pliškova õnnitlemist. “Kolmanda seti algul sisendasin endale, et tuleb jätkata võitlemist. Ta on erakordne võitleja ja tänu temale pigistasin ka endast parima välja. See oli eriline mäng ja olen väga uhke, et suutsin hoida head mängutaset ja lõpus külma närvi. Mul ei ole piisavalt sõnu oma tiimi tänamiseks, nad on tohutult ohverdanud oma aega ja energiat, et mu unistus saaks teoks,” ütles Barty.
Seejärel ütles Barty, et matšpalli ta enam ei mäleta. “Võimalus teha oma unistus teoks kõigi toetajate ja sõprade ees oli isegi parem kui oskasin ette kujutada,” ütles Barty. “Ma ei maganud eelmisel ööl kuigi kaua, sest mõtlesin kogu aeg, mis võib mängus juhtuda. Aga kui saabusin Wimbledoni peaväljakule, tundsin ennast kui kodus. Loodan, et Evonne on minu üle uhke,” viitas Barty Evonne Goolagongile, kes eelmise Austraalia aborigeeni päritolu tennisistina võitis Wimbledoni (1971 ja 1980).
Barty on nüüd kahekordne suure slämmi turniiride võitja, tema eelmine võit pärineb 2019. aasta Prantsusmaa lahtistelt. Lühikese aja jooksul sai Bartyst kolmas mängija, kes võitis nii Roland Garrosis kui ka Wimbledonis ja seda samas järjekorras. Garbine Muguruza (Hispaania) võitis Pariisis 2016 ja Londonis 2017, Simona Halep (Rumeenia) vastavalt 2018 ja 2019. Bartyl jäi küll kahe võidu vahele kaks aastat, aga kuna Wimbledoni mullu ei toimunud, tegi ta sisuliselt sama, mida nimetatud eelkäijad.