Ashleigh Barty jõudis esimesena finaali

– Ashleigh Barty / Foto: Zumapress/Scanpix

Melbourne’is toimuvast kolmest WTA turniirist ühel on finalist juba selgunud ja selleks on maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia).

Nimelt otsustas Yarra Valley Classic’u turniiril poolfinaali pääsenud Serena Williams (USA, 5) laupäevasest poolfinaalist loobuda ja nii jõudis Barty mänguda finaali. Selle turniiri teises poolfinaalis kohtuvad Garbine Muguruza (Hispaania, 6) ja Marketa Vondroušova (Tšehhi, 8). Muguruza sai täna veenva 6:2, 6:2 revanši Sofia Keninilt (USA, 2), kellele ta aasta tagasi Australian Openi finaalis kaotas.

Gippsland Trophy’l, kus Kaia Kanepi kohtub poolfinaalis Jekaterina Aleksandrovaga (Venemaa, 9) on teises poolfinaalis vastamisi Naomi Osaka (Jaapan, 2) ja Elise Mertens (Belgia, 7). Sealjuures mängis Mertens teises setis Elina Svitolina (Ukraina, 3) vastu maha kahe murdega edu 5:2 ja kolm matšpalli, aga võitis lõpuks tänu tie-break geimile 6:3, 5:7, 10:6. Mertens oli viimases geimis juba ees 7:1 ja kolmest punktist väiksemaks vahe enam ei läinud.

Grampians Trophyl, kus jätkab ka Anett Kontaveit (6), on tabeli ülemises pooles konkurentsis kõik asetatud mängijad – lisaks Anetti vastasele Viktoria Azarenkale (Valgevene, 3) mängivad teises veerandfinaalis Maria Sakkari (Kreeka, 5) ja Angelique Kerber (Saksamaa, 8). Kuid tabeli alumises pooles on edasi saanud palju üllatajaid ja ainus soosik on seal Jennifer Brady (USA, 7).

Pärastlõunal kirjutab Tennisnet ka eelvaated Eesti tennisistide mängudele. Mõlemad mängivad Margaret Court Arenal, kuid Kontaveit alustab kell 2, Kanepi oletatavalt kella 5 paiku, sest temal on kolmas mäng.