fbpx
Close

Angelique Kerber valiti Saksamaa aasta sportlaseks

Angelique Kerber Saksamaa parima sportlase autasuga. /
Foto: imago/Pressefoto Baumann/Scanpix

Saksamaal valiti 2018. aasta parimaks naissportlaseks tennisist Angelique Kerber, kes selle au teenis teist korda.

Sakslased ei vali päris otseselt igas kategoorias parimat, vaid nende igakordne võitja kannab nime Aasta Spordiisiksus. Seetõttu oli ka tänavustel valimistel naiste seas teine hoopis Kristina Vogel, kes elas läbi traagilise intsidendi, kuigi tal tänavu ühtki saavutust ette näidata polnud.

Ka oma tänukõnes nimetas Kerber Vogelit vääriliseks spordiisiksuse kandidaadiks kui tahtejõulist võitlejat, kes on kõigile eeskujuks. Trekisõidu sprindi kahekordne olümpiavõitja Vogel põrkas tänavu juunis Cottbusi trekil suurel kiirusel kokku paigaltstarti harjutanud Hollandi noormehega ning jäi selgroovigastuse tõttu halvatuks.

Tennisiste on ka varem valitud Saksamaa aasta spordiisiksuseks. Näiteks kõigi aegade esimene võitja (1947 ja 1948) oli meeste seas Gottfried von Cramm, hiljem on parima meessportlase tiitli saanud Boris Becker (4 korda) ja Michael Stich. Naistest on viis korda võitnud Steffi Graf ja nüüd siis kaks korda Kerber (varem aastal 2016).

Võrdluseks: Eestis on parimaks valitud kaks tennisisti – Toomas Leius aastatel 1961, 1963 ja 1965 ning Kaia Kanepi aastal 2008. Tänavu on kandidaatide seas Anett Kontaveit, kelle suurimateks rivaalideks võib pidada vehklemise Euroopa meistrit Katrina Lehist ja olümpiamängudel 4. koha saanud kiiruisutaja Saskia Alusalu.

scroll to top