fbpx
Close

Aasta treeneriteks valiti Marian Vajda ja Sascha Bajin

Marian Vajda (vasakul) juhendamas treeningul Novak Djokovici. / Foto: EPA/Scanpix

Nii ATP kui ka WTA valisid 2018. aasta parima treeneri, kelleks said vastavalt slovakk Marian Vajda ja sakslane Sascha Bajin.

Vajda on kogenud 53-aastane treener, kes juhendas Novak Djokovici kõigepealt aastatel 2006-2017 ja nüüd uuesti alates tänavu kevadest. Djokovici vahepealne eksperiment palgata treeneriks endised tippmängijad (Boris Becker ja Andre Agassi) läks luhta ja mees naasis vana treeneri juurde. Koos Vajdaga kerkis Djokovic uuesti maailma esireketiks.

Bajin on seevastu noor (34) treener, kes aastatel 2008-2015 tegutses Serena Williamsi sparringupartnerina, aga seejärel on juhendanud Viktoria Azarenkat, Sloane Stephensit ja Caroline Wozniackit. Tänavu asus ta tööle Naomi Osaka juhendajana ja koostöö tõi esimesed viljad US Openi tiitli näol.

WTA valis aasta treeneri esmakordselt. Bajini reaktsioon oli tagasihoidlik, ta tunnistas, et selline au paneb teda punastama. “Mul on lihtne olla hea treener, kui mul on nii tugev õpilane,” ütles Bajin.

ATP aasta treeneri valivad ametikaaslased ise alates 2016. aastast. Eelmised laureaadid olid Magnus Norman (Stan Wawrinka treener) ja Neville Godwin (Kevin Andersoni treener).  Vajda sõnas pärast võitu samuti tagasihoidlikult, et pühendab selle auhinna kogu Djokovici tiimile.

scroll to top