Anett Kontaveit tuli raskest seisust välja ja jõudis poolfinaali!

Anett Kontaveidi võitlusvaim on jätkuvalt hea. / Foto: AFP/Scanpix

Kolmandat korda tänavuse hooaja jooksul sai Anett Kontaveit (8. asetus) võidu selliselt, et vastane mängu käigus loobus. Täna alistas ta niimoodi Stuttgardi turniiri veerandfinaalis Viktoria Azarenka (Valgevene, WTA 61.) 5:7, 7:5, 3:0.

Mäng oli Anettile väga raske. Hoogu sattuv Azarenka on ikka niivõrd hea tasemega, et ehkki ta ilmselgelt pole nii tugev kui oma tippaastatel, suudab ta vastase sellegipoolest surve alla panna. Seisuni 4:3, kui mõlemad olid oma pallingut hoidnud, tundusid Anetti võimalused paremad, sest ta oli võitnud servigeime kindlamalt. Pikas geimis seisul 3:2 oli aga Anettil kolm murdepalli, mis jäid realiseerimata.

Siis aga juhtus see, mida võis karta. Kui üks asi on toiminud liiga hästi, siis lõputult nii minna ei saa – Kontaveidi serv hakkas pisut ära vajuma. Ja seisul 5:5 ei saanud ta enam kuidagi esimest pallingut sisse ja nii Azarenka tegigi seti ainsa murde.

Teises setis jätkas valgevenelanna sama hooga ja asus 2:0 juhtima. Anett hoidis oma pallingut ja kutsus siis treener Nigel Searsi nõu andma. Taas oli sellest kasu – nüüd murdis Kontaveit esmakordselt Azarenka pallingu. Paraku andis ta enda oma kohe tagasi ning seejärel kordusid mõlemapoolsed murded veel kaks geimi. Nii jäi Azarenka ikka murdega ette ja asus seisul 5:4 servima matši võiduks. Ei tea, kas närv tuli sisse, aga Azarenka ei olnud enam see, kes enne. Teise seti lõpp oli üldse kummaline, sest natuke tegi omapoolseid “kingitusi” ka Anett, aga ta suutis tähtsatel hetkedel end kokku võtta ja settide seisu viigistada 1:1.

Juba esimese seti viimases geimis oli märgata, et midagi juhtus Azarenka külje- või õlalihasega, ta ei saanud enam korralikult teha serviliigutust. Tõsi, seisul 5:4 ta veel sai normaalselt servida ja nii tegi põhitöö ära ikka Anett ise. Kuid otsustavas setis oli valgevenelanna vaid iseenda hale vari. Arstipaus ka ei aidanud ja seisul 0:3 andis Azarenka alla. See oli tänavu Kontaveidi kolmas loobumisvõit, varem jätsid mängu pooleli Indian Wellsis Anastasija Sevastova Anetti eduseisul 5:0 ja Miamis Bianca Andreescu seisul 6:1, 2:0.

Anett tegi tänases mängus 37 äralööki ja 35 lihtviga, jäädes seega plussi, kuid Azarenka oli 22 äralöögi ja 24 lihtveaga napis miinuses. Kontaveit lõi 6 ässa ja tegi 3 topeltviga, Azarenka vastavalt 1 ja 4, kuid kolm topeltviga tulid siis, kui vigastus juba mõjutas. Esimese servi protsent Anettil 64 ja Azarenkal 60, punkte võideti esimeselt pallingult vastavalt 70 ja 66%. Siiski võib arvata, et see miniparemus tuli eelkõige poolikuks jäänud kolmanda seti arvelt, enne olid vastaste näitajad enam-vähem võrdsed. Murdepalle realiseeris Kontaveit 11st 5 ja Azarenka 11st 4.

Laupäevases poolfinaalis kohtub Kontaveit maailma esireketi Naomi Osakaga (Jaapan), kes täna tuli Donna Vekici (Horvaatia, WTA 25.) vastu välja otsustava seti kaotusseisult 1:5, 0:30 ja võitis 6:3, 4:6, 7:6. Mäng algab kell 19.30 ning see kellaaeg võib nihkuda edasi vaid juhul, kui eelmine poolfinaal kestab kolm tundi. Varem mäng alata ei tohi.