fbpx
Close

Anett Kontaveit kinnitas osavõttu Zhuhai Elite Trophy turniirist

– Anett Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

Anett Kontaveit on oma koduleheküljel kinnitanud osavõttu Zhuhai Elite Trophy turniirist, kuhu pääsevad maailma esikaheksa järel paremuselt järgmised 11 tennisisti pluss kohalik mängija vabapääsmega.

Teatavasti pääses Kontaveit suurturniirile üsna napilt, aga samas ka kindlalt, sest tema edetabelikohta pole viimastel nädalatel keegi tagant ohustanud.

Turniiri auhinnafond on 2,35 miljonit dollarit ja võitja teenib 673 300 dollarit, aga seda vaid juhul, kui ta pääseb alagrupist edasi poolfinaali kahe võiduga. Enamasti nii ongi, aga teoreetiliselt võib ka tekkida “surnud ring” ning grupi esikohaomanik saab ühe võidu – sel juhul on tema turniirivõidu korral üldsumma 76 300 dollari võrra väiksem. Igal juhul on mängijale garanteeritud 42 500 dollarit, milles saab tennisist, kes alagrupis mõlemad kohtumised kaotab.

WTA edetabeli punktisumma ulatub maksimumi (täisedu alagrupis ja hiljem turniiri esikoht) korral 700-ni, finaali kaotaja teenib 440 punkti. Garanteeritud on 80 punkti, mille saab mängija, kes mõlemad kohtumised alagrupis kaotab.

WTA Elite Trophy reglemendi kohaselt jagatakse 12 osalejat nelja kolmeliikmelisse gruppi, mille võitjad pääsevad poolfinaali. Tänavune osaliste nimekiri (kui viimasel nädalal ei toimu mõnda loobumist) on edetabeli järjekorras selline: Darja Kasatkina (Venemaa), Anastassia Sevastova (Venemaa), Arina Sabalenka (Valgevene), Elise Mertens (Belgia), Julia Görges (Saksamaa), Madison Keys (USA), Garbine Muguruza (Hispaania), Caroline Garcia (Prantsusmaa), Ashleigh Barty (Austraalia), Anett Kontaveit (Eesti), Jelena Ostapenko (Läti) ja vabapääsmega Wang Qiang (Hiina), kes aga ongi maailma 22. tennisist ehk olnukski tabeli põhjal esimene varu.

Mullu võitis turniiri Görges, kes alistas finaalis Coco Vandeweghe (USA). Lisaks Görgesele teevad veel kaks mängijat Zhuhais kaasa teist aastat järjest, need on Sevastova ja Barty. 2015. aastal võitis turniiri Venus Williams ja 2016. aastal Petra Kvitova.

Turniiri saadik või mentor – ei teagi, kuidas oleks õigem nimetada – on paljukordne slämmiturniiride võitja ja maailma endine esireket, 1988. aasta Kuldse Slämmi omanik Steffi Graf.

scroll to top