fbpx
Close

Anett Kontaveit osaleb ka Palermos, Kaia Kanepi esialgu ainult slämmiturniiridel

Anett Kontaveit 8. juulil Eesti meistrite showturniiril. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Merko Cupi ehk Eesti – Läti maavõistluse puhul toimus täna pressikonverents, mille kokkuvõtet on võimalik näha ja kuulda Delfi TV vahendusel.

Teeme pressikonverentsist lühikese kokkuvõtte. Kõigepealt sellest, et Eesti ja Läti peavad 29.-30. juulil Tondi tennisekeskuses kokku 11 mängu. Ehk siis tegemist on põhimõtteliselt Davis Cupi ja FedCupi suure formaadiga (väikese puhul on kaks üksikmängu ja paarismäng), kus nii naised kui ka mehed peavad kokku viis mängu, aga Merko Cupil toimub 11nda kohtumisena veel segapaarismäng.

Üksikmängudes tähendab see, et Eesti esindajad Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi kohtuvad nii Jelena Ostapenko kui ka Anastasija Sevastova ja samamoodi mängivad Jürgen Zopp ja Vladimir Ivanov Ernests Gulbise ja Karlis Ozolinši vastu kokku neli üksikmängu.

Kontaveit ütles, et on suur privileeg mängida taolisi kohtumisi kodupubliku ees. Oma lähiaja plaanide kohta rääkis ta aga teisiti kui 8. juulil Tondil peetud Eesti meistrite show-turniiril. Nädal hiljem on Kontaveit otsustanud, et teeb kaasa ka WTA turniiridel Euroopas, mis peetakse Palermos ja Prahas vastavalt 3. ja 10. augustil.

USA turnee kohta ütles Anett, et tal on väike hirm. “Arvan, et ei ole vaja väga muretseda, kuid eks taga kuklas on väike hirm olemas,” ütles ta esinemise kohta Ameerikas ja ilmselt on see ka põhjus, miks ta enne Euroopas mängib. Praegu on USA koroonaviiruse üks epitsentreid.

Kaia Kanepi ütles, et kavatseb mängida nii US Openil kui ka kaks nädalat hiljem algavatel Prantsusmaa lahtistel, kuid ülejäänud turniiride kohta ta nii täpselt veel ei ütle. Kanepi sõnul tuli koroonaviiruse paus talle kasuks ja tänu sellele on ta füüsiliselt praegu väga heas vormis.

Igatahes peaks Merko Cup meie esisaja naiste vormi kohta andma hea ülevaate, sest vastas on kõrge tasemega tennisistid.

scroll to top