fbpx
Close

Anett Kontaveit kaotas ja Garbine Muguruza pääses poolfinaali

– Anett Kontaveit / Foto: REUTERS/Scanpix

Garbine Muguruza (Hispaania, 6), kellel oli Guadalajaras WTA finaalturniiril Teotihuacani alagrupis hädasti võitu vaja, tuli sellega toime, sest Anett Kontaveit (8) ei suutnud näidata sama taset nagu kahes eelmises kohtumises.

Rääkisime sellest juba varem, et motivatsioon on üks tegur, mis võib otsustada selliseid mänge, kus ühel on võitu vaja ja teisel pole (kui mitte arvestada auhinnaraha). Kuid ilmselt tuli täna mängu ka teine tegur – Muguruza oli juba pidanud Guadalajaras kaks õhtust mängu, kuid Anett mängis tulede valgel ja jahedamas ilmas esimest korda. Võimalik, et palli põrge ja lend on õhtul pisut teistsugused ning Anett ei harjunud sellega. Eriti halvad olid teise servi tõrjel tehtud vead, aga ka pallivahetustes eksis ta sageli väga sarnasel viisil – eeskäega pikaks. Külje peale eksimusi tuli ka, aga pigem riskeerivate ründelöökide või natuke raskemast positsioonist sooritatud löökide arvel. Kuid tagajoone vead olid enamasti väga lihtsad ehk sellised, mida Anett viimasel ajal ei tee.

Seisu poolest otsustasid mängu kummagi seti esimesed geimid, kus Anett loovutas oma servi. Rohkem pallingumurdeid selles mängus polnudki. Juba mängu esimeses geimis eksis Anett kahel ründelöögil väga lihtsalt, seekord lõi küll võrku, aga hiljem hakkasid rohkem tulema teistsugused vead. Muguruza sai tõrjeid mängu palju lihtsamalt ja ta servis ka ohtlikumalt. Lihtne on ju võrrelda: Barbora Krejcikova vastu lõi Anett 8 ja Karolina Pliškovale 6 ässa, täna ainult kaks. Lihtvigu tegi Anett mõlemas eelmises mängus 16, täna 29.

Esimeses setis päästis Anett kõigepealt kolm murdepalli seisul 0:2, 0:40, aga ise ei saanud võimalust enne, kui seisul 4:5. Kuid Muguruza servis murdepallil väga hästi ja ka teise päästis eelkõige tänu servile, ehkki nüüd läks pall mängu. Teises setis oli Anett taas avageimis ebakindel ja siis püüdis nagu jaksas, aga kui mäng ei suju ning vastane hoiab sellest küünte ja hammastega kinni, on raske. Muguruza surus üsna palju Anetti eeskätt, kust peamiselt lihtvead tulidki. Jälle sai Anett ainsa võimaluse kaotatu tagasi teha seisul 4:5, kuid Muguruza lõi murdepallil ässa.

Kokkuvõttes jäi Anett äralöökidega ikkagi peale 17:13, ent tema 29-le lihtveale vastas Muguruza 20ga. Ässad võitis hispaanlanna 7:2 ning ta võitis esimeselt servilt 81, aga Anett 66% punktidest. Teise servi punktide puhul oli peamine märksõna (ja seda mõlemal poolel) tõrje mängu panemine. Kui see õnnestus, siis enamasti tõrjuja ka punkti võitis. Aga et tihti ei õnnestunud, võitis Muguruza ikkagi 54% ja Anett 57% teise servi punktidest.

Alagrupi lõpetas Anett esikohal, mis oli kindel juba enne mängu. Kellega ta poolfinaalis kohtub, pole teada, see selgub ööl vastu teisipäeva. Võimalusi on kaks: Arina Sabalenka (Valgevene, 1) või Maria Sakkari (Kreeka, 4). Teises poolfinaalis kohtuvad kaks hispaanlannat, Muguruza ja Paula Badosa (7). Seega pääsesid poolfinaali kolm tagumise asetusega (6 kuni 8) tennisisti.

scroll to top