fbpx
Close

Anett Kontaveit kaotas hästi mänginud vastasele

Anett Kontaveidi mõttehetk mängus Karolina Muchovaga. / Foto: Reuters/Scanpix

Anett Kontaveidi (20) tee Wimbledoni turniiril lõppes sarnaselt mullusega kolmandas ringis, kui ta kaotas maailma 68. reketile Karolina Muchovale (Tšehhi) 6:7, 3:6.

Kui kohe minna nii-öelda kokkuvõtvale analüüsile, siis Anetti kaotuse esimene põhjus oli see, et Muchova mängis väga hästi. Teine põhjus oli selles, et punktide lõpetamine jättis Kontaveidil soovida – just siis, kui sai suhteliselt lihtsa võimaluse (neid ei tekkinud mängu jooksul liiga palju) äralöögiks, ta eksis. Eriti halb oli Muchova tilkpallide vastu mängimine. Need ei õnnestunud tšehhitaril sugugi hästi, Anett jõudis päris kindlalt pallini, aga tegi siis vea. Liikumise pealt palli löömine on varemgi Kontaveidile raskusi valmistanud, aga viimasel paaril hooajal on ta selles osas palju paremaks läinud. Just täna tuli neid vanu vigu natuke tagasi.

Mäng algas intrigeerivalt: Kontaveit päästis esimeses servigeimis 0:40 kaotusseisu ja siis kohe murdis Muchova servi. Aga tšehhitar sai järgmises geimis murde tagasi ja veel seisuni 3:3 tundus, et oma pallingut hakatakse selles mängus sagedasti kaotama, aga tegelikult lõppesid edasi kõik geimid servija võiduga, välja arvatud Anetti palling teise seti seisul 3:4.

Seisul 5:6 kasutas Muchova arstipausi ja kuigi tundus, et tal algul oli liikumasaamisega veidi raskusi, mängis ta tie-break’i väga julgelt ja see tõi 9:7 võidu. Anettil settpalli tie-break’is ei olnud, viimast korda oli ta ees seisul 3:2. Teises setis polnud Muchova võimalikust vigastusest enam märkigi ja ta lihtvigu praktiliselt ei teinud (kokku 4 terve seti jooksul). Kuigi seisul 5:3 jäi Muchova veel 15:40 taha, ei suutnud Anett kaht murdepalli realiseerida, kuid seda eelkõige vastase hea mängu tõttu. Küll aga seisul 40:40 tegi Anett võrgus uskumatu vea, mis tõi matšpalli ja serviässaga kohtumise lõpu.

Kuigi oleks võib-olla ebaõiglane öelda, et Anetti Roland Garrosi esimeses ringis saadud kaotus Muchovalt kuidagi tema mängu mõjutas, siis alateadvuses võis midagi püsida ja pigem suurendas see viie nädala tagune tulemus Muchova enesekindlust. Kas Muchova lisandub nüüd ka vastaste nimekirja, kus on näiteks Aliaksandra Sasnovitš ja Maria Sakkari, kelle vastu Anetti vaim tõrgub võitmast?

Treener Alo Ojassalu, kes Kanal 12s mängu kommenteeris, põhjendas esimese seti keskel reportaažis väljendatud optimismi, et tegelikult oli siis mängu kontroll Anetti käes. “Pärast seda mängis ta kaks väga head servigeimi. Mäng muutus alles pärast Muchova arstipausi. Tšehhitar hakkas riskima, aga see õigustas. Ning õigustas ka seetõttu, et Anett tegi lubamatult palju vigu võrgu ees lühikeste pallide löömisel. Seitsmest seitse olukorda lõppesid kõik punkti kaotusega. Tundus, et võib-olla oli vastasel liikumisega natuke probleeme ja ta muutis taktikat, hakkas eelistama lühikesi punkte. Kuid teise seti mängis Muchova muidugi laitmatult,” ütles Ojassalu.

Lõpuks ka statistikast. Kontaveit lõi 3 ässa, tegi ainult ühe topeltvea (esimese seti tie-break’is), aga vastasel olid need numbrid 5 ja 0. Esimest pallingut sai Anett sisse 67 ja Muchova 60%, kuid esimese servi punkte võitis eestlanna 58 ja tšehhitar 74%. Teise servi osas vahet eriti polnud (Anett 62 ja Muchova 61%). Seega on lihtne näidata, et esimese servi punktide protsent (58) on muruväljaku kohta väga madal. Natuke tuleneb erinevus ka sellest, et Muchova tõrjus esimest servi paremini.

Äralöökide/lihtvigadega jäi Anett napilt plussi 28:27, aga vastasel oli see erakordselt hea 23:14. Muchova väike lihtvigade arv oli üks võidu võti. Murdepalle realiseerisid kesiselt mõlemad: Muchova 11st 2 ja Kontaveit 5st 1.

scroll to top