Anett Kontaveit jäi 21. kohale püsima

– Anett Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

Maailma naistennisistide WTA edetabelis jäi Anett Kontaveit püsima oma karjääri kõrgeimale 21. kohale. TOP 20 seas tegi suurima tõusu Läti mängija Anastasia Sevastova, kes asub nüüd 12. kohal (möödunud nädalal 20.). Samavõrra aga langes prantslanna Caroline Garcia, kes enne oli 8. ja nüüd 16. Muutus oli tingitud Pekingi turniirist, mille Garcia mullu võitis ja sellega suured punktid kaotas.

Kaia Kanepi langes koha võrra ja on nüüd 60. Eesti tennisistidest kuulub WTA edetabelisse veel Jelena Malõgina, kes on 1006. kohal. Naistel on tabelisse pääs keerulisem, sest nad vajavad selleks kolme punktitulemust aasta jooksul. Meestel piisab ühest punktist, et ATP edetabelisse saada.

Eesti meestest on edetabelis seitse mängijat: Jürgen Zopp 130. (eelmise nädalaga võrreldes langus 5 kohta), Kenneth Raisma 721. (-5), Vladimir Ivanov 783. (-29), Mattias Siimar 1165. (-8), Karl Kiur Saar 1280. (-13), Kristjan Tamm 1305. (-11) ja Kristofer Siimar 1716. (-10). Daniil Glinka, kes Egiptuses punkti teenis, pääseb tabelisse järgmisel nädalal.