fbpx
Close

Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi said Wimbledoni turniiri korraldajailt 25 000 naela

– Anett Kontaveit 2019. aasta Wimbledoni turniiril. / Foto: Reuters/Scanpix

Wimbledoni turniiri korraldajad otsustasid jagada auhinnaraha, kuid kokkuvõttes muidugi mitte nii palju, kui nad maksnuks turniiri toimumise korral.

Need tennisistid, kes edetabeli põhjal oleksid pääsenud otse põhiturniirile, said korraldajailt 25 000 Briti naela ehk umbes 28 000 eurot. Sellesse seltskonda kuuluvad ka Anett Kontaveit (WTA 22.) ja Kaia Kanepi (99.), kelle edetabelikoht on põhiturniirile pääsuks piisav. Poole vähem raha said need tennisistid, kes oleksid pääsenud kvalifikatsiooni. Raha jagati ka paarismängu edetabeli parematele.

Teatavasti oli Wimbledoni turniir kindlustatud nn force majeure ärajäämise vastu ja seetõttu oligi korraldajail võimalik raha maksta. “Oleme rahul, et meie kindlustuspoliitika võimaldas tunnustada mängijaid, keda turniiri ärajäämine mõjutas ja saame tänu sellele nüüd hüvitada tekkinud kahju selle rahasummaga, mida neile osavõtt 2020. aasta turniirist oleks garanteerinud,” ütles Richard Lewis, Wimbledoni haldava AELTC klubi tegevjuht.

Wimbledoni korraldajad tegid ka otsuse 2021. aastaks, et enam ei hakata turniiril paigutama mängijaid vastavalt nende tugevusele muruväljakutel ja eelnevatele tulemustele, vaid aluseks võetakse ainult maailma edetabel. Wimbledon oli seni neljast slämmiturniirist ainus, kes kasutas oma paigutussüsteemi, viimastel aastatel küll ainult meeste üksikmängu osas. Omal ajal ei saanud mitmed esikümnesse kuuluvad liivaväljakute spetsialistid Wimbledonis üldse paigutust, viimasel ajal nihutati neid aga mõnevõrra tahapoole.

scroll to top