fbpx
Close

Anett Kontaveit ei andnud Heather Watsonile mingit võimalust

– Anett Kontaveit / Foto: Reuters/Scanpix

Wimbledoni suurturniiri teises ringis kohtus Anett Kontaveit (20) Suurbritannia teise reketi Heather Watsoniga ning täitis Eesti tennisesõprade ootusi üsna kindla võiduga 7:5 6:1.

Kui Anett Kontaveidi esimese ringi esitus jättis õhku mitmeid küsimusi, siis tänane esitus annab põhjust optimismiks. Esimese seti tulemust vaadates ei tundu pealkirjas väljaöeldu ehk 100% objektiivsena, ent mängupilt rääkis iseenda eest. Peale rabedat algust (mõlemalt poolt) – Anett jäi taha 0:2 – hakkas mängupilt järk-järgult paranema ning meie tennisist võttis kontrolli väljakul toimuvate sündmuste üle enda kätesse. Mõlemad parandasid oma pallingut, mistõttu väga oluliseks muutus servitõrje efektiivsus. Ja selle elemendiga ületas Anett Kontaveit oma vastast silmnähtavalt. Seisul 5:6 ei servinud Heather Watson sugugi halvasti, kuid Kontaveidi pikad ja teravad tõrjed nullisid servija eelise. Edasine oli vormistamise küsimus – 7:5 Kontaveidile.

Teine sett kulges juba täielikult Anett Kontaveidi taktikepi all. Lihtvigu hoidis ta minimaalsena, mida toetas võrreldes esimese setiga agressivsem teine serv. Ka publiku toetus ei aidanud Watsonit, kes ei saanud Kontaveidi tempoga hakkama ning ise ei suutnud taktikaliselt midagi uut ja ootamatut välja mõelda. Nii nagu prognoositud sai, jäi britt Eesti tennisistile selgelt alla tagajoonemängus, mis ei võimaldanud tal võrku tungida (ainult 3 korda!) ja oma häid paarismänguoskusi rakendada.

Igati teenitud ja selge võit meie tennisistile. 1 tund ja 16 minutit kestnud kohtumises lõi Watson küll rohkem ässasid (7-4) ja tegi vähem topeltvigu (1-5), kuid ülejäänud statistilised näitajad olid Kontaveidi kasuks: äralöögid 20-15, lihtvead 18-23, esimeselt servilt võidetud punktid 80%-56% ja teiselt servilt võidetud punktid 45%-38%.

Anett Kontaveit mängujärgses intervjuus: “Mängu algus oli mõlemalt poolt veidi närviline. Mängida nii suurel areenil on alati nauditav, aga tekitas veidi ka lisapingeid. Mängu edenedes hakkasin mängima aina paremini ja paremini. Võtan turniiri mäng-mängult, ma ei mõtle turniiritabelile…”

Meie tennisisti kolmanda ringi vastaseks on tšehhitar Karolina Muchova, kes alistas teises ringis ameeriklanna Madison Brengle’i 6:3 6:4. Seega on Kontaveidil hea võimalus revanšeerida Prantsusmaa lahtistel Muchovalt saadud valus kaotus.

scroll to top