fbpx
Close

Anett Kontaveit alustab esmaspäeva pärastlõunal

Anett Kontaveit mängimas Inglismaa murul. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kahest Eesti naistennisistist astub Wimbledoni turniiril esimesena võistlustulle Anett Kontaveit (20), kes 14. väljaku teises mängus kohtub Shelby Rogersiga (USA, WTA 298.).

Kuna esimene mäng sellel väljakul on samuti naiste kohtumine, mis algab Eesti aja järgi kell 13, siis võime oodata Anetti kohtumise algust alates 14.30st, kuid pigem siiski hiljem. Kaia Kanepi homme ei mängi, kuid teisipäeval peaks olema tema kord. Postimees.ee ja Kanal 12 kannavad ka eestlannade mänge Wimbledoni turniiril üle.

Teeme siinsamas uudises ka lühikese eelvaate, sest taas ei ole tegemist väga tuntud vastasega, kellest oleks pikalt kirjutada. Praegu 26-aastane Rogers tõusis nii 2016. kui ka 2017. aastal lühikeseks ajaks maailma edetabelis TOP 50 sekka, kuid kõrgemale 48. kohast pole ta kunagi kerkinud. Praegune madal edetabelikoht on tingitud Rogersi pikast võistluspausist, mis algas mullu mais ja lõppes tänavu aprillis, põhjusena põlvevigastus.

Rogers on tänavu jõudnud mängida 7 turniiri, aga 2. ringist kaugemale pole kuskil saanud. Ka Roland Garrosis sai Rogers ühe võidu, olles seega viimati peetud slämmiturniiril isegi ühe ringi võrra edukam kui Kontaveit. Jevgenia Rodina (Venemaa, WTA 68.) on kõrgeima edetabelikohaga tennisist, keda Rogers tänavu võitnud.

Kuid varasemast ajast on Rogersil siiski slämmiturniiril üks tugev tulemus – 2016 mängis ta Roland Garrosi veerandfinaalis. WTA kõige madalama tasemega International turniiridel on Rogers kaks korda (2014 ja 2016) jõudnud finaali. Wimbledonis on ameeriklanna parim tulemus 3. ring (2017), tollal Anettiga võrdne. Mängustiili poolest on Rogers tuntud võitlusliku tennisistina, aga tal mingit suurt trumpi pole. Tulemused näitavad, et pigem on ta aeglase põrkega väljakul edukam, sest mõlemad WTA turniiri finaalid mängis ta liivaväljakul.

Korra on Kontaveit ja Rogers varem kohtunud, aga see leidis aset üsna ammu – 2014. aasta talvel Aucklandi WTA-i turniiri kvalifikatsioonis võitis Anett 6:1, 6:2.

Vaatame siis ka lõpuks, mida arvab mängu tulemusest ennustusportaal Paf. Anetti võidukoefitsient on 1,37 ja Rogersil 3,10 ehk siis vähemalt 70-protsendiline favoriit on Eesti esireket. Tõsi, eelmisel korral, kui Kontaveidi koefitsient oli 1,5 lähistel, ta ometi kaotas Anna-Lena Friedsamile (Saksamaa). Selge, et Anett on viimasel ajal olnud alavormis, kuid see sugugi ei välista, et ta ei võiks ennast Wimbledoniks koguda. Ning Rogersi vastu on ta soosik isegi keskpärase esituse korral.

Vaadake Pafi tennisepanuseid siit.

scroll to top