fbpx
Close
PAF.ee

Anett Kontaveidil loosiga ei vedanud

Anett Kontaveit. / Foto: Reuters/Scanpix

Miami turniiril tänu 21. asetusele otse teisest ringist alustav Anett Kontaveit ei saa paraku loosiga rahul olla, sest ta kohtub Amanda Anisimova (USA, edetabeli 73.) ja Andrea Petkovici (Saksamaa, 67) vahelise mängu võitjaga.

31-aastane Petkovic on viimastel aastatel juba langev täht ning peaks olema Eesti esireketile soodne vastane, kuid võib suure tõenäosusega ennustada, et tema seda mängu ei võida. Seevastu 17-aastane Anisimova on oma tugeva ründemänguga ohtlik – selle tunnistuseks tema jõudmine Australian Openi 1/8 finaali. Teel sinna alistas ta ka maailma esikümne mängija Arina Sabalenka (Valgevene).

Muidugi võivad Anisimova vastu Anetti eeliseks olla suuremad kogemused, ent tõusev täht on igal juhul kardetavam vastane, kui mõni edetabelis pikalt paigal seisev mängija. Kui Kontaveit mängu võidab, siis kergemaks ei lähe, sest tõenäoliselt ootab siis 9ndana asetatud Sabalenka, kellele Anett mullu sügisel Wuhani finaalis kaotas.

Eelnev kurtmine ei tähenda, et Anetti tase poleks piisav selliste vastaste võitmiseks. Kindlasti on, aga oleks võinud tulla lihtsam loos. Näiteks Indian Wellsis oli see märgatavalt kergem.

Põhiturniirile võib pääseda ka Kaia Kanepi, kuid millisesse tabeliossa ta sel juhul satub, pole praegu muidugi teada.

scroll to top