fbpx
Close

Anett Kontaveidil ja Kaia Kanepil vedas Wimbledoni loosiga

Wimbledoni 1. väljak, mis sai tänavu katuse. / Foto: EPA/Scanpix

Seekord ei saa suure slämmi turniiri eel kuidagi öelda, et Eesti tennisistidel olnuks ebaõnne – nii Anett Kontaveidi (20) kui ka Kaia Kanepi loos Wimbledoni turniiril on üpris soodne.

Kontaveidi puhul oli muidugi varem kindel, et kahes esimeses ringis ta asetatud mängijtega ei kohtu. Aga võinuks ju näiteks vastu tulla ka alatine kirstunael Aliaksandra Sasnovitš (Valgevene). Kuid läks nii, et esimeses ringis kohtub Kontaveit Shelby Rogersiga (USA, WTA 293.), kes pääses turniirile vaid tänu vigastuseelsele edetabelikohale. Kuid meenutame, et sama oli ka Eastbourne’i teises ringis Anna-Lena Friedsamiga (Saksamaa, 358.), kellele Anett kaotas. Korra on Kontaveit ja Rogers varem kohtunud, aga see leidis aset üsna ammu – 2014. aasta talvel Aucklandi WTA-i turniiri kvalifikatsioonis võitis Anett 6:1, 6:2.

Kui Eesti esireketil õnnestub ka nüüd võita, tuleb talle teises ringis vastu kas Heather Watson (Suurbritanniia, WTA 122.) või Catherine McNally (USA, WTA 164.). Neist McNally pääses põhiturniirile kvalifikatsioonist. Ning alles kolmandas ringis kohtub Anett (kui jõuab sinna) esisaja mängijaga – tugevaim võimalikest vastastest on äsjane Roland Garrosi finalist Marketa Vondroušova (Tšehhi, 16).

Kanepi (WTA 71.)mängib Kontaveidist erineval tabelipoolel ja kohtub avaringis Stefanie Vögelega (Šveits, WTA 100.). Muide, nende omavaheline seis on 1:1. 2013. aasta Prantsusmaa lahtiste teises ringis võitis Vögele väga dramaatilise mängu skooriga 7:6, 3:6, 8:6. Aga kaks aastat varem Biella ITF turniiril oli Kanepi kahes setis parem. Teises ringis võib Kaiale juba vastu tulla asetatud mängija – Belinda Bencic (Šveits, 13), kes aga peab selleks enne jagu saama mitte kuigi lihtsast vastasest Anastassia Pavljutšenkovast (Venemaa, WTA 45.). Vaadake kogu Wimbledoni naiste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top