fbpx
Close

Andreas Sillaste ja Liisa Varul jõudsid Soomes veerandfinaali

– Andreas Sillaste / Foto: Viktor Burkivski

Nastolas (Soome) jätkunud Tennis Europe U14 vanuseklassi 3. kategooria turniiril Pajulahti Cup jõudsid Eesti noortest veerandfinaali Andreas Sillaste (8. asetus) ja Liisa Varul (4).

Sillaste alistas 2. ringis sakslase Lasse Pörtneri 6:3, 6:4 ja kohtub nüüd veerandfinaalis leedulase Dominykas Stonkusega (4). Teine eestlane Villem Aadamsoo end veerandfinaali ei murdnud, kaotades napilt kolmes setis soomlasele Leo Stenlundile tulemusega 5:7 6:1 7:6.

Tüdrukute turniiril sai Varul jagu Venemaa esindajast Erika Bosajast 7:5, 7:6 ja kohtub nüüd teise venelanna Lidia Rasskovskajaga. Andrea Roots kaotas venelanna Diana Lemanovale (3) 1:6, 4:6.

Õhtul alustati ka paarismänguturniiriga, kus Eesti tüdrukuid saatis täisedu. Hinnatavaim on vast Kea Real Kuke ja Ivette Leetma 6:4, 4:6, 10:8 edu venelannadest õdede Jelizaveta ja Aleksandra Lobanova üle. Edasi said ka need eestlannad, kes olid paaris välismaalastega – Varul ja Stella Remander (Soome, 1. asetus) ning Roots ja Valeria Krohhotina (Venemaa, 4). Kuna kõik kolm paari asuvad ühes tabelipooles, on suur tõenäosus, et vähemalt üks eestlanna jõuab finaali.

Eesti poistest teeb paarismängus kaasa vaid Sillaste koos soomlase Oliver Byskataga (3.). Nad said otse veerandfinaali, sest olid avaringis vabad.

scroll to top