fbpx
Close

Alexander Zverev sai Casper Ruudilt revanši ja jõudis finaali

Alexander Zverev. / Foto: AP/Scanpix

Juba enne tänast mängu oli Alexander Zverev (Saksamaa, 4) ainus tennisist, kes jõudnud Prantsusmaa lahtistel poolfinaali neli aastat järjest. Nüüd, erinevalt kolmest eelmisest poolfinaalist, sai Zverev ka võidu ja jõudis Prantsusmaal esmakordselt, aga kokku oma teise slämmiturniiri finaali.

Mullu mängis Zverev poolfinaalis Casper Ruudiga (Norra, 7), kellele kaotas lausa 4:6, 3:6, 0:6. Täna oli Zverevil sama vastane ja algus kurjakuulutav – esimeses setis kuidagi loiult mänginud vene päritolu sakslane kaotas 2:6.

Kuid teist setti alustas Zverev kohe servimurdega ja toimus täielik pööre. Zverev oli vaatamata mullusele kaotusele favoriit, sest tema mäng on Ruudi omast võimsam – kui ta suudab tagajoonel mängida sama stabiilselt (loe: mitte rohkem lihtvigu teha) kui norralane, peaks võit tulema. Ega Ruudil šansse kuigivõrd polnud. Ainult kolmanda seti lõpus, kui ta juba oli murdega taga, teenis ta seisul 4:5 murdepalli, kuid see ainus šanss jäi kasutamata. Zverev võitis üpris kindlalt 2:6, 6:2, 6:4, 6:2.

Nagu eeldada võis, selles mängus palju lihtvigu ei tehtud – Ruud 25 ja Zverev 24 -, aga äralöökidega oli selge peremees Zverev 54:34. Täpselt nii läkski, et kui Zverev lihtvigu rohkem ei teinud, pidi ta võitma. Kvaliteeti Zverevi ja Ruudi mängus oli, aga mitte sellist kirge ja põnevust nagu esimeses poolfinaalis, kus Carlos Alcaraz (Hispaania, 3) alistas viies setis Jannik Sinneri (Itaalia, 2).

Mida öelda pühapäeval peetava finaali Alcaraz – Zverev eel? Slämmiturniiride finaalide kogemusi on nooremal mehel rohkem (seni kaks finaali ja mõlemad võidetud), aga ka Zverev on 2020. aastal US Openi finaalis mänginud. Tipus on muidugi sakslane olnud märksa kauem, juba 2017. aasta sügisel kerkis Zverev maailma kolmandaks ja pärast seda on peamiselt püsinud 3. ja 7. koha vahel, kuid 2022 suvel, juba pärast hüppeliigese rasket vigastust, mis juhtus just Prantsusmaa lahtiste poolfinaalis, oli ta 11 nädalat ka maailma teine reket. See, et Zverev pärast esikümnest välja langes, oli tingitud vigastuspausist.

Alcaraz kerkis aga just 2022 sügisel maailma esireketiks ja pärast seda on püsinud tänini esikolmikus. 21-aastane hispaanlane on selle kahe aastaga võitnud viis ATP Masters 1000 tiitlit, aga pole saanud kätte Zverevit kellel on kuus tiitlit ja lisaks kaks ATP finaaliturniiri võitu.

Ning Zverev on Alcarazist endiselt ees ka omavaheliste mängudega 5:4. Tänavu on mängitud kaks korda – Austraalia lahtiste veerandfinaalis võitis Zverev ja Indian Wellsi veerandfinaalis Alcaraz. Liivaväljakul on mängitud kolm korda ja Alcaraz juhib 2:1.

Kuid need võrdlused on ikkagi rohkem statistikutele ja pühapäeval peaks favoriit olema Alcaraz, aga vaevalt kihlveokontorid tema šansse liiga kõrgelt hindavad. Koefitsiendid saame ilmselt teada laupäeval. Maailma edetabelis tõuseks Alcaraz võiduga Novak Djokovicist mööda teisele kohale, aga hispaanlasel on kaitsta Wimbledoni võidupunktid, mistõttu tal suvel esireketiks tõusmine pole tõenäoline. Zverev säilitas tänase võiduga maailma edetabeli neljanda koha ja isegi Roland Garrosi tiitliga ta kõrgemale ei kerki.

scroll to top