Ainult Itaalia kindlustas pääsu Davis Cupi veerandfinaali

Jannik Sinner. / Foto: Reuters/Scanpix

Madridis, Innsbruckis ja Torinos jätkus laupäeval Davis Cupi finaalturniir, seekord peeti kõigis alagruppides teine voor. Esimene voor oli toimunud teatavasti kahe päeva, neljapäeva ja reede jooksul.

Kuigi kuus meeskonda pidasid oma teise kohtumise, oli Itaalia neist ainus, kes teenis teise võidu ja kindlustas pääsu veerandfinaali. Eesti aja järgi kell 1 öösel polnud Itaalia ja Kolumbia matš veel lõppenud, aga Lorenzo Sonego ja Jannik Sinneri võidud üksikmängudes kindlustasid Itaaliale üldvõidu ja esikoha E-grupis.

Serbia ei suutnud sama F-grupis, sest ta kaotas Saksamaale 1:2. Kuigi sakslased mängivad oma liidri Alexander Zverevita, polnud sellest lugu, sest meeskonna teine number ja paar tõid võidu ära. Esireketite kohtumises jäi Novak Djokovic mõistagi peale Jan-Lennard Struffi vastu 6:2, 6:4 Dramaatilises paarismängus ei piisanud aga serblastele kombinatsioonist üksikmängu esireket ja paarismängu 36. reket Nikola Cacic, sest sakslastel oli vastu panna paarismängu maailma 14. ja 18. reket Kewin Krawietz ja Tim Pütz, kes võitsid 7:6, 3:6, 7:6. Serbial on siiski ühe matšivõidu ja mänguvõitude suhtega 4:2 võimalus olla üks kahest paremast teise koha meeskonnast, kes saab veerandfinaali.

A-grupis ei saanudki edasipääseja veel laupäeval selguda, sest avapäeval Ekuadori 3:0 võitnud Hispaania oli vaba. Nüüd võitis Venemaa TF samuti Ekuadori 3:0, ehkki mõnevõrra üllatuslikult loovutas Andrei Rublev ühe seti maailma 291. reketile Roiberto Quirozele. Ka paarismängus vajas Venemaa (Rublev ja Aslan Karatsev) kolme setti. Kui selles grupis lõpeb pühapäevane mäng emma-kumma kasuks 2:1 võivad edasi pääseda nii Venemaa kui ka Hispaania.

B-grupis kaotas Rootsi Kasahstanile 1:2 ja seetõttu jäi kõik lahtiseks. Esireketite mängus alistas Aleksandr Bublik Mikael Ymeri. Rootsi lõpetas võidu ja kaotusega ning mänguvõitude suhtega 4:2. Kui Kasahstan kaotab pühapäeval Kanadale, on Rootsi esimene, kui aga võidab, pääsevad kasahhid veerandfinaali, ent ka Rootsil jääb võimalus.

C-grupis võitis Suurbritannia ettearvatult Prantsusmaa 2:1. Britid kindlustasid võidu üksikmängudega, kus punkti tõid Daniel Evans ja Cameron Norrie. Prantsusmaa lõpetas võidu ja kaotusega, kuid mänguvõitude suhtega 3:3, mis ilmselt neile teise koha korral võimalust ei jäta. Suurbritannia peab esikoha saamiseks alistama Tšehhi. Kui britid kaotavad, saavad selles grupis kõik meeskonnad ühe võidu. Kuid prantslased ei saa mingil juhul “surnud ringis” esikohta, sest nende settide vahe on -2.

D-grupis võitis Austraalia Ungari 2:1, aga neil pole mänguvõitude suhtega 2:4 lootust veerandfinaali pääseda. Esimeses voorus Austraaliat 3:0 võitnud Horvaatiale piisab Ungari vastu ka 1:2 kaotusest.