Adaži juunioride ITFi J60 turniiril jõudsid Maijorov/Strasch paarismängus finaali

Denis Maijorov. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Käesoleval nädalal Lätis, Adažis toimunud ITFi J60 turniiril hoolitsesid Eesti mängijate parima tulemuse eest paarismänguturniiril esimesena asetatud duo Denis Maijorov ja Georg Strasch, kes jõudsid selles mänguliigis finaali.

Üksikmängus seekord eestlastel pikka pidu ei olnud. Noormeeste esimesest ringist jõudsid edasi ainult Romet Moosar ja Denis Maijorov, esimene alistas kolmes setis Stefans Audrinši 3:6, 6:3, 6:4 ning teine Eduards Karpovsi üllatavalt tihedaks arenenud kohtumises 6:2, 6:4. Avaringist kaugemale ei jõudnud kvalifikatsiooniturniiri edukalt läbinud Henry Ink, Strasch, Sten Hiiesalu,  ega ka Robert Raag ja Villem Aadamsoo. Maijorov sai ka teises ringis võidu, kui alistas itaallase Leonardo Cattaneo 6:4, 6:4. Moosar jäi alla šveitslasele Timeo Gaillardile 1:6, 3:6. Veerandfinaalis tuli Maijorovil tunnistada ukrainlase Glib Sekachovi  6:3, 6:3 paremust.

Neidude turniiril jõudis neljast eestlannast teise ringi vaid Victoria Maria Mändma. Õnneliku kaotajana põhiturniirile pääsenud Eesti piiga sai esimeses ringis jagu Läti neiust Madara Markevicast 5:7, 6:2, 7:5. Teises ringis tuli alla vanduda ukrainlannale Stefania Pushkarile 0:6, 2:6.

Paarismänguturniiril läks paremini, Maijorov/Strasch mängisid end finaali välja. Tõsi, ainsatki kerget mängu neil polnud. Avaringis võitsid nad tulise heitluse järel Belgia/Horvaatia paari Wies Carton/Nasar Oliynikov 6:4, 3:6, 12:10. Samas teenisid nad publiku võimsa poolehoiu, kui horvaat Oliynikov üritas kõigest hingest vahendeid valimata mängutulemust enda kasuks kallutada ning luges otsustavas tie-break setis mitu kindlat meie mängijate väljakusse löödud palli külma kõhuga auti.

Teises ringis oli Eesti duo parem Läti/Leedu kooslusest Artjoms Afanasjevs/Dovas Dersonas 6:2, 7:6 (5). Poolfinaaliski käis kõva andmine, kui lätlased Audrinš/Ricards Spaks sunniti pisarsilmil väljakult lahkuma tulemusega 7:6 (2), 7:6 (2). Finaalis, jällegi Läti paari Davis Rolis/Arturs Zagarsi  (3.paigutus) vastu jätkus meie noormeestel püssirohtu täpselt teise seti lõpuni. Kaotanud esimeses 3:6, võitnud teise 6:3, jäid nad otsustavas geimis alla 1:10. Ka poolfinaalis ja veerandfinaalis olid lätlased jagu saanud just eestlastest. Veerandfinaalis võitsid nad Henry Ink/Kevin-Kristjan Uba 6:3, 6:2 ning poolfinaalis Hiiesalu/Moosari 7:5, 7:5.

Tütarlaste paarismängus jõudis ainsa Eesti piigana poolfinaali Kätriin Reinvald, seda koos Läti mängija Enija Paula Aplokaga. Avaringis alistus neile neljandat paigutust omanud Ukraina paar Pushkar/Yevhenia Zelenska 6:2, 6:3, veerandfinaalis said nad jagu leedulannadest Patricija Cechanaviciute/Liepa Sataitest 6:3, 6:3. Poolfinaalis jäädi alla Itaalia duole Carolina Dibenedetto/Lavinia Luciano 1:6, 3:6.

Juba esmaspäeval algab taas Lätis Jurmalas juunioride ITFi turniir, seekord kategoorias J30. Tennisnet hoiab lugejaid noorte Eesti tennisistide tegemistega kursis.