fbpx
Close

Abu Dhabi turniiri finaalis kohtuvad Kudermetova ja Sabalenka

Veronika Kudermetova. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Nagu paljudel turniriidel varemgi juhtunud, on Anett Kontaveidi alistaja olnud taas edukas ja nii jõudis ka maailma 46. reket Veronika Kudermetova (Venemaa) Abu Dhabi turniiri finaali.

Teisipäeva ennelõunal peetud poolfinaalis alistas Kudermetova Marta Kostjuki (Ukraina, WTA 99.) 7:6, 6:4. Tegemist oli võitlusliku mänguga, kus kaotusseisu jäänu tuli sellest peaaegu alati välja, aga lõpuks võidab ikkagi vaid üks. Esimeses setis läks Kudermetova 1:3 seisust 5:3 ette, aga siis omakorda vastas Kostjuk spurdiga ja juhtis 6:5. Tie-break’is teenis esimesena settpalli Kostjuk, siis aga kolm korda järjest Kudermetova, kes viimase neist realiseeris seisuks 10:8.

Teises setis jõudis Kostjuk kaotusseisust 2:5 järele 4:5 ja asus servima, aga nüüd Kudermetova murdis uuesti ja võitis alles kokku viiendal matšpallil (kaks neist olid venelannal seisul 5:3). Meenutame, et 2018. aastal juhtus koguni kuus korda nii, et Kontaveidi välja lülitanud mängija võitis ka turniiri. Kudermetova jaoks oleks Abu Dhabi turniiri võitmine kahekordselt tähtis, sest ta kerkiks maailma edetabelis 33. kohale, mis tagab asetuse Australian Open’iks, sest vähemalt kaks mängijat temast eespool, vigastatud Kiki Bertens (Holland) ja dopinguga patustanud Dajana Jastremska (Ukraina), Melbourne’is ei osale.

Kudermetova kohtub finaalis neljandana asetatud Arina Sabalenkaga (Valgevene, WTA 10.), kes märksa kergemini alistas üheksandana asetatud Maria Sakkari (Kreeka, WTA 22.) 6:3, 6:2. Sabalenka on nüüd võitnud 14 mängu järjest, seeria algas mullu sügisel Ostrava ja Linzi turniiri võitmisega.

Praeguses seisus, kus naiste tennise tipus on muutlik, tundub 14-mänguline võiduseeria vägagi märkimisväärsena, aga näiteks aastatel 1975-1990 suutsid Chris Evert, Martina Navratilova ja Steffi Graf korduvalt võita rohkem kui 40 mängu järjest, rekordina Navratilova 1984. aastal 74 mängu järjest. Viimati domineeris tugevalt Serena Williams aastal 2015, ent temagi ei saanud siis isegi 20 võitu järjest. Williamsi eelmise kümnendi parim seeria (34 võitu) pärineb 2013. aastast.

scroll to top