fbpx
Close

Tiitlikaitsja langes Monte Carlos välja, kuulda sai ka venekeelseid roppusi

Pukikohtunik käis Daniil Medvedevit rahustamas, aga pooltevahetuse ajal ärritus mängija uuesti. / Foto: AFP/Scanpix

Mullune Monte Carlo Masters 1000 turniiri oli suhteliselt üllatav, sest finaali jõudsid viienda asetusega Andrei Rublev ja kuuenda asetusega Holger Rune (Taani). Võitis tookord Rublev, aga tänavu langes ta 2. ringis ehk enda esimeses kohtumises.

Tõsi, pealkirjas toodud roppu venekeelset sõimu ei saanud me kuulda Rublevi, vaid hoopis teise neutraalse mängija esituses, aga tuleme selle juurde hiljem. Igatahes kaotas Rublev Alexey Popyrinile (Austraalia, ATP 46.) 4:6, 4:6, kuigi tiitlikaitsja juhtis teises setis 3:1. Võib-olla kiire põrkega väljakul ei oleks Rublevi kaotus Popyrinile nii suur üllatus, aga saviliival peaks maailma kuues reket küll austraallase alistama, ent ei suutnud seda.

Kordama peab tänavu taas, et klassi näitas Jannik Sinner (Itaalia, 2), kes võitis Sebastian Korda (USA) 6:1, 6:2. Praegu jääb küll selline mulje, et pole kedagi, kes võiks Sinneri teed finaali katkestada ja seal võib-olla läheb tal “pisut” raskeks maailma esireketi Novak Djokoviciga (Serbia).

Termin lucky loser ehk õnnelik kaotaja oli Monte Carlos seekord eriliselt õigustatud. Itaallane Lorenzo Sonego kaotas kvalifikatsiooni otsustavas ringis Roberto Bautista Agutile (Hispaania), aga nüüd on esimene 16 parema hulgas, kuid teine väljas. Viimasel hetkel loobus Monte Carlo turniirist maailma kolmas reket Carlos Alcaraz (Hispaania), kelle kohale Sonego paigutati. See aga tähendas esiteks, et itaallane saab otse teise ringi ja teiseks tuleb talle vastu mängija, kes ei ole asetatud. Nii võitiski Sonego Felix Auger-Aliassime’i (Kanada) 6:4, 7:5 ja pääses 3. ringi. Bautista Agut pidi aga kõigepealt mängu võitma ja siis kohtuma Hubert Hurkacziga (Poola, 10), kellele ta jäi alla.

Djokovici ja Sinneri kõrval kolmandal favoriidil Daniil Medvedevil (4) oli vastas Gael Monfils (Prantsusmaa), kellele venelane oli kaks eelmist mängu kaotanud. Seekord tundus, et Medvedevi jaoks läheb kõik kergelt, aga teises setis hakkasid venelast häirima joonekohtuniku otsused ja kuigi pukikohtunik Mohamed Lahyani seadis jälje kontrollimisega õigluse jalule, ei rahustanud see Medvedevit, kes kaotas oma servi ja jäi 1:4 taha.

Pooltevahetuse ajal õiendas ta Lahyaniga joonekohtuniku teemal, ehkki peakohtunik polnud selles süüdi. Venelane küttis ennast nii üles, et lõpuks läks emakeelele üle ja ütles sõnu, mida Tennisnet kirja ei pane. Kuid karistust ta selle eest ei teeninud, sest Lahyani ilmselt ei saanud aru, mida ta ütles. Ent vihapurse oli Medvedevile kasulik, pärast seda võitis ta viis geimi järjest ja mängu Monfilsi vastu 6:2, 6:4. Kui mäng lõppes, palus Medvedev siiski Lahyanilt vabandust.

Järgmises ringis oleks Medvedevil juba natuke keerulisem emakeeles sõimata, sest vastas on Karen Hatšanov (15), kes saab kõigest aru.

scroll to top