Alexela Mastersi raames peeti reedel Forus Spordikeskus Tondil huvitav matš, kuus kohtusid neli Eesti paremikku kuuluvat meesmängijat, nende seas esireket Mark Lajal.
Pealkirjas on toodud ka parimad noored, kelleks olid maailma juunioride TOP100 sisse kuuluvad Oliver Ojakäär ja Markus Mölder, kuid mainimata on Kenneth Raisma. Kuid võib-olla oli kohale tulnud rahval siiski peamine huvi näha oma silmaga Lajalit ja juunioride maailma 19. reketit Ojakääru, kes septembris tuli US Openi noortemeistriks paarismängus.
Ühe tiimi moodustasid Raisma ja tema õpilane Ojakäär ning teise Lajal ja Mölder. Mängiti parem kolmest setist, kuid sett kestis nelja geimini (4:4 korral tie-break) ja otsustava seti asemel pikk tie-break kümne punktini. Lisaks olid veel sellised reeglid, et iga seti jooksul sai vastaselt nõuda kaht asja: kahe asemel üht servi ja vajadust võita pallivahetuse maksimaalselt kolme löögiga. Kui tuli neljas löök, oli vastane punkti võitnud. Samuti sai korra punkti duubeldada (näiteks 15:40 pealt kohe 40:40) ja eks seda võimalust kasutati rohkem oma servil.
Esimene mäng Raisma ja Mölderi vahel algas pisut krobeliselt, selle tunnuseks fakt, et avasetis enamasti kaotati pallingugeime. Raisma sai ennast enne käima ja võttis seisul 2:2 oma servigeimi, mis kummalisel kombel otsustaski, sest Mölder servigeimi võiduni ei jõudnud. Teine sett läks siiski normaalsemalt, sest nüüd otsustas Raisma murre. Ta võitis 4:2, 4:2.
Kui aga väljakule tulid Lajal ja Ojakäär, oli servi tase hoopis parem. Lajal tõestas, miks ta on maailma 199. reket – kui temal oli ründevõimalus, siis ta punkti enamasti ka võitis. Ojakäär pani ka pommserve, aga pallivahetustes jäi siiski tempo ja täpsuse osas Lajalile alla. Eesti esireket võitis samuti 4:2, 4:2 ja viigistas seisu.
Paarismängus juba murdeid naljalt ei nähtud. Esimeses setis juhtisid Lajal/Mölder tie-break’is 5:2, aga järgmisel punktil kasutasid Ojakäär/Raisma oma servil kahe punkti võimalust ja said 5:5 viigi. Aga lõpuks väljusid Lajal/Mölder ikkagi võitjana – 9:7. Teises setis näitasid Raisma ja Ojakäär vähemalt ühes geimis suurepäraseid tõrjeid ja said seti kätte 4:2. Aga otsustavas tie-break’is jäid taha 2:7. Taas aitas neid kahe punkti pallivahetus ja nad läksid ette 8:7. Kuid Lajal/Mölder ei lasknud ennast heidutada ja võitsid kolm viimast punkti – 10:8. Seega võitsid esimese Alexela Team Cupi Mark Lajal ja Markus Mölder.
Lajal tuli võistlusele otse Helsingi Challengerilt, kuid üleminek tõsisemalt jõuproovilt veidi rohkem show-mängule teda ei häirinud. “Formaat oli väga lahe,” ütles Lajal. “Reeglid olid ka huvitavad, ehkki need tõid meile paarismängus rohkem kahju. Kuid ikkagi midagi teistsugust vahelduseks.”
Alexela Team Cup ei seganud ka kuidagi Lajali plaane, sest tal oli niikuinii kavatsus pärast Helsingi Challengeri hooajale punkt panna. Kuid ta suutis veel piisavalt pingutada. “Arvan, et ei mänginud kuigi palju halvemini kui Helsingis. Üsna enda keskmisel tasemel, polnud hea ega halb mäng.”
“Väga põnev oli ja seda näitas ka seis,” ütles Raisma. “Mulle muidugi formaat sobis, sest ega ma praegu rohkem jaksagi mängida.” Siinkohal tuleb arvestada, et Raisma on hetkel ikkagi täiskohaga treener ja iseenda huvides ei harjuta. “Oliverile ka sobis, sest ta alles sai palavikust lahti ja poleks ka rohkem jõudnud.” Esialgu on Ojakäärul ikkagi kavatsus mängida tugevaid noorteturniire Mehhikos ja USA-s – temal hooaeg veel ei lõpe. “Piletid on ostetud, aga meil on selle haiguse osas olnud käänuline tee ja ma ei tea, mida tulevik toob,” ütles Raisma.
Hoolealuse mängu kohta ütles Raisma, et Ojakäär võinuks ehk Lajalile rohkem vastu saada, aga lisas: “Mark on ikkagi liiga kõva pähkel, võitmisest ma ei räägi.” Enda mängu kohta Mölderi vastu arvas Raisma, et vigu ikka tehti, kuid ta peab võiduga rahule jääma.
Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint ütles, et idee selline võistlus korraldada oli juba varem, aga Lajali kaasamine selgus siis, kui ta Helsingis välja langes. “Pealtvaatajatel oli huvitav, aga eks me soovinuks pigem, et Lajal mänginuks täna Helsingis veerandfinaali,” ütles Hint. “Kuid turniir oleks ikka toimunud, aga siis Lajali asemel osalenuks keegi teine.”
Hint lisas, et Mastersi formaati – alagrupid, poolfinaalid, finaal – ei olnud osalised veel valmis mängima ja seetõttu tuleb Mastersil leppida lahjema koosseisuga. “Arvestagem, et Oliver tuli kohale alles äsja haigust põdenuna ja Kenneth pole hetkel selline mängija, kes iganädalaselt treenib. Mark hakkab hooaega lõpetama ja ma arvan, et selline formaat oli parim, mis me saime kokku panna.”