Indian Wellsi ATP Masters 1000 turniiril, kus kaks aastat järjest võitsid üllatajad, saab vähemalt tänavu karika pea kohale tõsta favoriit, sest finaalis on vastamisi Carlos Alcaraz (Hispaania, 1) ja Daniil Medvedev (5).
Indian Wells pidas suurturniiridest koroonaviiruse ajal pikimat pausi, sest 2019. aasta märtsi järel mängiti alles 2021. aasta oktoobris seega 2,5 aastat hiljem. Viiekuise vahega toimunud turniiridel tulid võitjaks Cameron Norrie (Suurbritannia) ja Taylor Fritz (USA), kes tol hetkel olid maailma edetabelis vastavalt 26. ja 20. kohal.
Aga tänavu suuri üllatusi ei sündinud, pealegi ei saanud taas kaasa teha maailma esireket Novak Djokovic (Serbia), keda ei lubatud USA-sse koroonavaktsiini puudumise tõttu. Nii olidki vast suurimad soosikud kõrgeima asetusega Alcaraz, kes pärast vigastust esimest turniir mängib oma 2022. aasta tasemel, ja Medvedev, kes oli enne Indian Wellsi võitnud kolm turniiri ja 14 mängu järjest. Tänasega on Medvedevi võiduseeria jõudnud juba 19 mänguni.
Medvedev sai Frances Tiafoest (USA, 14) jagu 7:5, 7:6. Esimeses setis loovutas Medvedev oma kuues servigeimis ainult kolm punkti. Kuuest servigeimist neli võitis kindlalt ka Tiafoe, kuid seisul 2:3 pidi ta välja tulema 0:40 kaotusseisust ning lõpuks seisul 5:6 ta oma pallingu esimest korda kaotas.
Medvedev võitis koos esimese seti lõpu ja teise algusega viis geimi järjest ja hoidis ühemurdelist edu teise seti seisuni 5:4, kuid ta ei olnud oma pallingul nii veenev kui esimeses setis ja Tiafoe teenis kuuendas geimis isegi ühe murdepalli. Aga murde sai ameeriklane kätte seisul 4:5, kui Medvedev oli juba eelmises geimis luhanud kolm matšpalli. Medvedev murdis uuesti ja asus servima matši võiduks ka seisul 6:5, kuid kaotas jälle ja seekord 40:0 eduseisust! Tiafoe näitas kolmandat korda visadust, kui tuli tie-break’is seisult 1:5 järele 4:5, aga nüüd võitis Medvedev servil kaks punkti ja raskelt kulgenud lõpuga ikkagi võitis.
Samas näitab statistika Medvedevi märksa suuremat ülekaalu, kui tulemus 7:5, 7:6 eeldaks. Nimelt oli venelane punktidega parem 84:66! Võita kolme enamgeimiga 18 punkti rohkem räägib selget keelt, et Medvedev oli servil tunduvalt kindlam. Ta võitis esimeselt servilt 80 ja Tiafoe 70% punktidest ning murdepalle oli Medvedevil 11, millest ta realiseeris 3, kuid Tiafoe ainult 3st 2.
“Lõpp oli ikka päris hull,” ütles Medvedev. “Läksin liiga pingesse. Kui olin ka 6:5, 40:0 edu maha mänginud, siis juba mõtlesin, et see ei lõpe minu jaoks hästi. Olin üsna endast väljas, aga suutsin siiski viimased punktid hästi mängida. Äss matšpallil oli tohutu kergendus.” Aga see oli Medvedevi kaheksas matšpalli, seitse eelmist oli ta jätnud kasutamata, neist neli oma servil.
Alcarazi ülekaal Jannik Sinneri (Itaalia, 11) vastu ei olnud samuti veenev – 7:6, 6:3. Temal tuli rohkem läbi elada esimeses setis, kuid teises setis pääses seiklusteta. Nimelt avasetis oli Alcaraz pallingul taga 5:6, edu väljas ehk Sinner omas settpalli, kuid selle punkti hispaanlane võitis. Lisaks oli Alcaraz avasetis maha mänginud ühemurdelise edu, kui seisust 4:2 sai 4:5. Kuid teises setis läks hispaanlane kohe murdega ette 3:0 ja tagasitegemise võimalust ehk ühtki murdepalli Sinneril selles setis ei olnud. Hoopis Alcaraz võinuks veel kiiremini võita, sest seisul 4:1 oli tal kolm murdepalli.
Alcarazi aitas eelkõige parem esimese servi õnnestumisprotsent (74 vs 51), sest esimese servi võidupunktidega ta protsentide osas kaotas (72 vs 76), aga üldpunktide osas võitis 38:28. Nii otsustaski fakt, et Alcaraz sai esimest servi rohkem mängida kui vastane.
Nagu juba laupäevases loos kirjutasime, on Medvedev ja Alcaraz varem vaid korra kohtunud, aga Medvedevi 6:4, 6:1, 6:2 võitu 2021. aasta Wimbledonis ei saa väga tõsiselt arvestada, sest Alcaraz oli tol hetkel alles maailma 75. reket. Põhimõtteliselt toimub ööl vastu esmaspäeva ikkagi nende esimene tõeline vastasseis. On ju Medvedev ja Alcaraz ühed vähestest, kes suure kolmiku järgsel ajastul slämmiturniiri võitnud – lisaks neile veel ainult Dominic Thiem. Ja esireketid on olnud ainult Medvedev ja Alcaraz.