Suurfavoriit Daniil Medvedev (Venemaa, 2) sattus Australian Openi veerandfinaalis kaotuse äärele, kui jäi 21-aastase kanadalase Felix Auger-Aliassime’i vastu settidega 0:2 taha, aga suutis mängu tuua pöörde ja võita 6:7, 3:6, 7:6, 7:5, 6:4.
Statistiliselt ei muutunud mäng viimases kolmes setis liiga palju. Mida võis märgata, et natuke vähenes Auger-Aliassime’i servi efektiivsus ja Medvedev tegi keskmiselt vähem lihtvigu kui kahes esimeses setis. Sellegipoolest oli kanadalane võidule lähedal, aga ta kaotas praktiliselt kõik tähtsad punktid. Kui Auger-Aliassime oli kahes esimeses setis realiseerinud murdepalle 3st 2, siis kolmes viimases setis 8st 0. Kaasa arvatud ka matšpallil, mille ta teenis neljandas setis seisul 5:4, 40:30 Medvedevi servil. Kuid Medvedev lõi selle peale mängu tugevaima servi ja nii jäi kanadalase osaks matšpallil vaid reket vastu panna ja vaadata, kuidas pall kaugustesse lendab.
Pigem olid kanadalasel paremad variandid kolmanda seti algul, kui tal oli kasutada murdepall seisul 1:1. Tol hetkel oli kanadalane ikka veel väljakul parem mängija, kuid selle seti jooksul hakkas Medvedev rohkem suruma peale pikemaid punkte, kus Auger-Aliassime’il olid suuremad eksimisvõimalused, sest ta ei ole ikkagi stabiilne tagajoonemängija. Seti lõpus oli juba tunda, et Medvedev hakkab mängu “üle võtma” ja tie-break’i kindel võit 7:2 andis juba kerge eelise venelasele, ehkki temal oli veel vaja võtta kaks setti, aga Auger-Aliassime’ile piisas ühest.
Neljandas setis ei olnud seisuni 4:4 kummalgi murdevõimalust, esimesena teenis selle Medvedev. Kui ta seda ei kasutanud, saigi Auger-Aliassime varem kirjeldatud matšpalli. Pärast geimi päästmist murdis venelane vastase pallingu seisul 5:5.
Otsustava seti algul mängiti järjest kaks geimi, kus esimeses jättis Auger-Aliassime kasutamata kolm murdepalli ja järgmises realiseeris Medvedev esimese. Kanadalane ei olnud veel päris murtud, aga ta oma mängu käima ei saanud. Viimane võimalus tekkis seisul 5:4, kui Medvedev jäi servil taha 15:40. Seekord ei lahendanud venelane murdepalle pommserviga, aga punktid võitis veenvalt.
Auger-Aliassime võitis lõpuks äralöögid 64:49, nende hulgas ässad 18:15. Lihtvigu tegi kanadalane 75 ja Medvedev 53. Kolmes viimases setis Medvedev enam üle 10 lihtvea ei teinud. Esimese servi õnnestumisprotsent oli Auger-Aliassime’il 69 ja Medvedevil 64, kuid jällegi – neljandas ja viiendas setis jäi kanadalane selle näitajaga alla. Kuid üldiselt oli servi statistika enam-vähem võrdne ja eks pidigi olema, sest mõlemad mehed võitsid võrdselt 182 punkti.
Väljaku intervjuus tunnistas Medvedev, et kahe seti jooksul oli Auger-Aliassime parem mängija, “Võib-olla see teile ei meeldi, aga kaotusseisus ma mõtlesin, mida Novak (Djokovic – toim) teeks,” ütles Medvedev publikule. “Ega seal muud ei olnudki, kui võidelda ja püsida mängus, sundida vastast veel üht lööki tegema.” Tegelikult on Medvedev vaatamata seni ainult ühele slämmivõidule juba nagu uus Djokovic, sest vaimselt tugevamat mängijat praegu tuuril ei ole. Eriti ilmneb Medvedevi tugevus kontrastis kaasmaalase Andrei Rubleviga, kes tasavägistes seisudes aina kokku vajub. Kuid Djokovic vast ikka jätkab Austraalia koroonajamade kiuste ja ehk näeme veel tema heitlusi Medvedeviga suure slämmi turniiride finaalis.
Kui tänase põhjal otsustada, peaks Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 4) olema Medvedevi vastu poolfinaalis favoriit, sest sedavõrd muljetavaldav oli tema 6:3, 6:4, 6:2 võit Jannik Sinneri (Itaalia, 11) üle veerandfinaalis. Sinneril ei olnud mängu jooksul ühtki murdepalli, aga Tsitsipas realiseeris neid 4st 4. Kreeklane tegi 30 ja Sinner ainult 18 äralööki, mida on temasuguse ülitugeva lööja jaoks ilmselgelt vähe. Oli see nüüd taktika või lihtsalt sajaprotsendiline õnnestumine, aga Tsitsipas kontrollis mängu täielikult.
Kuid muidugi ei räägi Tsitsipase kasuks poolfinalistide omavaheline seis, mis on 6:2 Medvedevi kasuks ja kõvakattel 5:1. Eelmisel aastal kohtusid mehed ainult suure slämmi turniiridel ja mõlemad mängud olid ühepoolsed: Austraalias võitis Medvedev 3:0 ja Roland Garrosis Tsitsipas 3:0. Nii võib kreeklasel olla ainus positiivne mõte, et viimase omavahelise kohtumise ta võitis. Kuid see oli teisel väljakukattel.