Vladimir Ivanov võitis Moskvas ITF Futures turniiri paarismängus

– Vladimir Ivanov / Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste kolmas reket Vladimir Ivanov (ATP 818.) võistles Moskvas (Venemaa) 15 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga ITF Futures turniiril. Üksikmängus jäi Ivanovi laeks teine ring, ent paarismängus saavutas ta esikoha.

Üksikmängu avaringis alistas Ivanov oma paarismängu partneri, turniiril viiendat asetust omanud venelase Mikhail Fufygini (ATP 605.) kindlalt kahes setis tulemusega 6:1 6:2. Esimeses setis murdis Ivanov venelase pallingu kolmel korral, vastane vastas ühe korraga. Teises setis õnnestus vastase serv murda vaid Ivanovil ning seda kahes geimis.

Kaheksandikfinaalis pidi Ivanov tunnistama tasavägises mängus venelase Maxim Ratniuki (ATP 836.) paremust tulemusega 6:7(6) 5:7. Matš oli murreterohke – avasetis murdsid mõlemad mängijad vastase pallingu kolmel korral ning sett lõppes kiires lõppmängus, kus Ivanovil oli kasutada üks settpall, kuid mille Ratniuk võitis punktidega 8:6. Teises setis nähti kahte järjestikust servimurret seisul 3:3 ning kolmandat korda Ivanovi pallingul seisul 5:5.

Paarismänguturniiril oli Ivanov (ATP paarismäng 818.) koos oma paarilise Mikhail Fufyginiga (ATP 648.) paigutatud teisena. Esimeses ringis alistati Vene duo Artem Strokan (ATP paarismäng -) ja Alexander Zhurbin (ATP paarismäng 912.) kindlalt tulemusega 6:2 6:2. Veerandfinaalis võideti tasavägises mängus venelasi Petr Arkhipovi (ATP paarismäng -) ja Shalva Dzhanashiyat (ATP paarismäng 1092.) tulemusega 2:6 6:4 10:6. Ka poolfinaalis olid vastasteks venelased – neljanda paigutusega Ivan Davydov (ATP paarismäng 1179.) ja Vladimir Polyakov (ATP paarismäng 547.) alistati tulemusega 6:3 6:3. Finaalis võideti Vene paari Victor Baludat ja Alexander Pavlioutchenkovit tulemusega 6:1 7:6(9).