Lisaks tennise aina suurenevale populaarsusele on järjest laiemasse ringkonda jõudmas veel üks reketiala – rannatennis. Peagi avatakse ka uus rannahall Beach House Ülemiste, mis võimaldab aastaringselt tegeleda oma lemmikaladega. Kuid milles ikkagi peitub rannatennise võlu?
Kuigi rannatennist harrastatakse aina laiemates ringkondades, on tegemist ikkagi suhteliselt uudse pallimängualaga. Rannatennist mängitakse liival, rannavolle väljakul, kuid võrgu kõrguseks on 1,7 m. Ka reketite ja pallide poolest erineb rannatennis tavatennisest – reketid on lühemad ja ilma keelteta ning mänguvahendiks on oranž tennisepall, mis on 50% madalama rõhuga.
Ajakirjale Sport antud intervjuus rääkis rannatennisespetsialist Ott Ahonen alast natuke pikemalt. ,,Rannatennis sobib harrastamiseks kõigile, kes omal jalal püsti seisavad. Tegemist on algaja jaoks üsna lihtsa mänguga, millega tutvust teha. Rannatennis on hea valik ka liigeseprobleemidega inimestele, kuna mäng toimub üldiselt pehmel liival ja see ei koorma liigeseid nii palju kui mõnel teise kattega väljakul mängimine, ‘’ ütles Ahonen. Samuti tõi Ahonen välja, et harrastamisega kaasnevad kulud on suhteliselt madalad – odavama reketi saab juba 50-60 euro eest, pallid maksavad kõigest paar eurot ning on olemas ka kaasaskantavad võrgupostid, mille saab sobivasse kohta ise üles panna.
Rannatennise mänguvõimalusi on Eestis järjest rohkem, eriti suvel. Viljandis on järve ääres püsivalt üleval kaks platsi, millel saab tasuta mängida. Samuti on väljakuid Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Võrus, aga ka muudes rannalähedastes piirkondades. Seni oli talvel harrastamiseks parim võimalus mängida Tallinnas Teras Beachil ja Tartu lähedal Nõo sisehallis, kuid peagi avatakse Tallinnas uus sisehall – Beach House Ülemiste. Uues rannaalade hallis on 6 rannavolleväljakut ning spordialasid, mida seal harrastama hakatakse, on palju – rannavõrkpall, footvolley, rannajalgpall, rannatennis, istevõrkpall, rannakäsipall, sulgpall ja muud.
Rannatennise treeninguid hakkab uues Beach House Ülemiste hallis korraldama Estonian Beach Tennis Club-ist Ken-Kristjan Toomjõe. Enne kui aga uude halli mängima pääseb, toimuvad EBTC treeningud suvel erinevatel liivaväljakutel üle kogu Tallinna – Kakumäel, Peetris ja Pirital. Treeningud on mõeldud nii lastele kui täiskasvanutele ning grupid moodustatakse vastavalt mängutasemele. Infot EBTC rannatennise treeningute kohta on võimalik leida klubi Instagramist ja Facebookist.
Rannatennise võlu seisneb peamiselt ala lihtsuses, seetõttu on see heaks vahelduseks suurele tennisele. Rannatennis ei vaja tehniliselt nii häid oskusi kui tennises, et mängu nautida. See on kergelt õpitav mäng, kus sugu, vanus ja mängutase ei oma erilist rolli. Rannatennises mängitakse ka ainult paarismängu, mis teeb selle seltskondlikult nauditavaks. Samuti ei ole üldiselt rannatennise jaoks olemas halba ilma – erinevalt sulgpallist saab seda mängida ka tuulise ja jahedama ilmaga. Lisaks reketitele ja pallidele on erinevusi tennisega rohkem, mis muudavad mängu veelgi lihtsamaks – pall ei tohi maha põrgata, servijal on vaid üks serv ning esimest ega teist kasti ei ole.
Ka Ott Ahonen tõi välja, et rannatennise näol tegemist on algaja jaoks lihtsama mänguga kui tennis. Samas aga arendab rannatennis füüsiliselt nagu iga teinegi pallimäng – peamiselt koordinatsiooni ja osavust. Liivas liikumine on tavapärasest raskem, seega areneb kiirus ja jalgades on rohkem jõudu.
Rannatennisevõistlusi korraldatakse püsivalt erineva tasemega mängijatele üle kogu Eesti. Teras Beachil toimuvad liigaetapid nii meestele kui naistele, Beach Tennis Pro korraldab Tartus seltskonnaturniire ning peagi hakkab Estonian Beach Tennis Club suvehooaja raames regulaarselt turniire läbi viima. Lisaks sellele on täiesti olemas rannatennise oma GP-sari. Eestis toimub aastas ka 2-3 rannatennise ITF turniiri, kust võtavad osa mitmed mängijad välisriikidest.
Suvi on kohe-kohe kohal – rannatennis on ideaalne võimalus olla üheaegselt aktiivne ja seltskondlik. Soovitame kõigil huvilistel kindlasti rannatennist proovida!
Autor: Nell Natali Kivi