fbpx
Close

EELVAADE | Kaia Kanepi kohtub veidi skandaalse mainega noore mängijaga

Donna Vekic US Openi esimese ringi mängu ajal. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kaia Kanepi on maailma edetabelis alles 82. kohal ja tänane vastane Donna Vekic (Horvaatia) temast 11 aastat noorem ja paigutatud US Openil 23ndana. Sellised andmed peaksid justkui tähendama eestlannale kaotust.

Aga tegelikult ei tähenda. Kaia on slämmiturniiridel alati hästi mänginud ja seda teavad kõik. Samuti seda, et tema madal edetabelikoht on tingitud vähesest turniiridest osavõtust. Näiteks viimase 12 kuu jooksul on Vekic mänginud 22 turniiri, Kanepi ainult 12. Sealjuures pole ka Vekici 22 kuigi suur arv – enamik esisaja tennisiste on mänginud rohkem.

1996. aasta juuni lõpus sündinud Vekic oli noorteklassis ka Anett Kontaveidi rivaal, kuid siiski jäi tulemuste poolest eestlannast maha. Nad võinuksid kohtuda 2011. aasta Orange Bowlil, ent Vekic kaotas seal veerandfinaalis Eugenie Bouchardile, kes omakorda poolfinaalis jäi alla Anettile. Kui Kontaveit jõudis 2012. aastal kolmel noorte slämmiturniiril vähemalt poolfinaali, siis Vekici laeks jäi Wimbledoni veerandfinaal. Kuigi Vekic oli Anettist pool aastat noorem ja võinuks juunioride seas kaasa teha veel kahel hooajal, lõpetas ta just Wimbledoniga oma karjääri esimese osa ja asus mängima täiskasvanute turniire. Noorte edetabelis oli tema parim koht 21. ja suurimate saavutustena esikohad 2. kategooria turniiridel.

Kuid profina kerkis Vekic kiiresti Kontaveidist ette. Oma esimese WTA turniirivõiduni jõudis ta väga varakult, kui sai esikoha 2014. aasta aprillis Kuala Lumpuris veel enne oma 18. sünnipäeva. Esisajasse oli Vekic jõudnud juba 2013. aastal ja enne Kuala Lumpurit mänginud neljas WTA turniiri finaalis. See oli ikka täiskasvanute karjääri väga tormiline algus!

Ent siis jäi Vekici areng seisma. Kui enne 18. sünnipäeva oli tema parim edetabelikoht 62., siis aastatel 2015 ja 2016 ta nii kõrgele ei küündinudki. Alles siis, kui ta 2017. aasta juunis võitis oma teise WTA turniiri Nottinghamis, lõi ta eelmise rekordi üle ja tõusis maailma edetabelis 58. kohale. Ent kui võrdlusega nüüd lõpetame, siis selleks ajaks oli Kontaveit temast juba möödunud ning on seni ette jäänud, ehkki üsna napilt.

Samal ajal, kui ta karjääris polnud parimad päevad, sai ta kuulsaks kõmuliste uudistega. Šveitsi kuulsus, kolmekordne slämmiturniiride võitja Stanislas Wawrinka jättis maha oma abikaasa, kellega tal oli ka laps, et alustada suhet Vekiciga. Skandaali tekitas sellest aga hoopis kolmas isik, mees, kes ongi ainult skandaalidega tuntuks saanud – Nick Kyrgios. Ühes kohtumises Wawrinkaga sai ta vastase peale vihaseks ja ütles pooltevahetuse ajal. “Minu sõber Thanasi Kokkinakis on sinu naist…” Jätsin lause lõpetamata, sest ei hakka siin ropuks minema.

Kindlasti ei mõjunud Kyrgiose tiraad hästi Vekici mainele, aga tal lõpuks õnnestus sellest mänguga üle saada. Tänavu kerkis Vekic esmakordselt TOP30 sekka ja tema parim koht (22.) pärineb juunist. Saavutustena lähevad kirja esmajoones kolm finaali – Washingtonis mullu ning Peterburis ja Nottinghamis tänavu. Suure slämmi turniiridel on Vekic parimana jõudnud kahel korral 1/8 finaali – eelmisel aastal Wimbledonis ja tänavu Roland Garrosis, seega võrdselt tema tänase vastase Kaia Kanepiga.

US Openile eelnenud turniiridel mängis Vekic soliidselt, kuid mitte suurepäraselt – San Joses jõudis poolfinaali, Torontos 2. ringi ja Cincinnatis 1/8 finaali. Aasta jooksul on Vekic alistanud viis TOP20 mängijat, nende seas Petra Kvitova. Hooaja algusega võrreldes on Vekic kümmekond kohta kõrgemal. Võib-olla Kaia õnneks on Vekic tuntud ka vaimselt mitte nii kindla mängijana kui enamik tema tasemel tennisiste. Hea näide oli Nottinghami turniiri finaal, kus ta kaotas Caroline Garciale 6:2, 6:7, 6:7. Tõele au andes on Vekic siiski ka tasavägiseid mänge võitnud, aga ta käitub siiski väljakul pisut närvilisemalt kui tippmängijad tavaliselt.

US Openi esimeses ringis alistas Vekic maailma teise saja mängija Richel Hogenkampi (Holland) 7:6, 6:3. Vekici kohtumine lõppes umbes viis tundi hiljem kui Kaia mäng, nii et vastane on saanud natuke vähem puhata, aga samas oli tal kergem matš.

Spordiennustaja Peep usub Kaia võitu kolmes setis

Kanepi ja Vekic varem kohtunud pole, seepärast ei ole meil mingit eelnevat kogemust nende mängust. Kuid eeldada on, et erinevalt Kaia esimesest vastasest Tatjana Mariast tuleb Vekic siiski lööma. Tekib tihe pallivahetus, kus palju sõltub sellest, kas vastane suudab sundida Kanepit liikuma. Vastasel juhul peaks Kaia olema selliste punktide mängimisel tugevam.

Kihlveokontorid ütlevad, et Vekic on soosik. Isegi natuke liiga suur soosik, sest Pafi koefitsient 1,40 tundub olevat pisut julge. Kaia koefitsient 2,95 on selline, mis peaks lausa kutsuma panustama. Vaadake kõiki Pafi tennisepanuseid siit. Spordiennustaja Peep ütleb samamoodi, et 2,95 on ahvatlev. “Riskantne panus kindlasti. Aga kui üleeile oli Kaia võidukoefitsient 1,38 ja ikkagi tundus riskantsena, siis tänane 2,95 on üsna hea, et suhteliselt väikese summaga proovida. Üks panus meeldib mulle veel – kui sette on üle 2,5 ehk siis tuleb kolmesetiline mäng, siis saad raha tagasi 2,55-kordselt. Miks ei võiks tulla kolmesetiline mäng? Minu arust on see üpris tõenäoline, igatahes rohkem tõenäoline kui see panus,” rääkis Peep.

Väga raske on täna ennustada, millal algab Kanepi ja Vekici mäng. Anettil oli üleeile samuti oma väljaku kolmas kohtumine ning ta sai platsile natuke pärast kella 22, ehkki loogilisem tunduks 22.30-23.00. Aga tennises on mängu pikkus teatavasti väga varieeruv näitaja.

scroll to top