15-aastase Brenda Fruhvirtova võiduseeria jätkub

Brenda Fruhvirtova. / Foto: internet

Seoses Maileen Nuudi osalemisega Braunschweigi ITF-i W25 turniiril kirjutasime ka 15-aastasest tšehhitarist Brenda Fruhvirtovast, kellega eestlanna võinuks kohtuda teises ringis. Kuna aga Nuudi kaotas, jäi kohtumine ära, kuid Fruhvirtova liikus ettearvatult kaotusteta turniirivõiduni.

Finaalis alistas ta Saksamaa tulevikulootuse, 18-aastase Noma Noha Akugue (WTA 407.) 6:3, 6:1. Fruhvirtova peaks nüüd ülejärgmisel nädalal tõusma WTA edetabeli TOP200 sekka, mis annab talle juba võimaluse pääseda suure slämmi kvalifikatsiooni. Esialgu US Openil peaks Fruhvirtova osalema noorteturniiril.

Kolm viimast nädalat on noor tšehhitar võitnud turniire järjest, aga kuna ta mängis enne seda W25 turniiri juuni lõpus ja samuti võitis, on Fruhvirtova nüüd võitnud neli turniiri ja 20 mängu järjest. Selle seeria jooksul on ta võitnud 40 setti ja kaotanud vaid ühe. 40 setist 22 on Fruhvirtova võitnud kas 6:0 või 6:1! Äsja Braunschweigis loovutas ta viie mänguga 17 geimi, mis tähendab keskmiselt 3,4 geimi ühe mängu kohta.

Lisame veel, et Norrköpingi W15 turniiri, kus Katriin Saar jõudis teise ringi, võitis 18-aastane Laura Hietaranta, kes sellega peaks ülejärgmisel nädalal kerkima Soome teiseks reketiks. Hietaranta üllatas finaalis 6:0, 6:0 võiduga itaallanna Enola Chiesa üle.