Novak Djokovic ikka turniirivõiduta – isegi ATP250 ei toonud edu

Peidab näo – Novak Djokovicil on piinlik et ta ei suutnud parimat mängu näidata. / Foto: AP/Scanpix

2018. aasta oli seni viimane hooaeg, kus Novak Djokovic (Serbia) ei võitnud esimesel poolaastal ühtki turniiri. Tema võidupõud lõppes tookord Wimbledonis.

Tänavu on maailma esireket teel sarnase tulemuseni, sest viie kuuga ei ole ta turniirivõitu ikka saanud. Võib minna paremini või halvemini kui aastal 2018, aga võrdlus on nii või naa kohatu, sest kuus aastat tagasi alustas Djokovic hooaega pärast pooleaastast pausi ja oli maailma edetabelis esikohast kaugel (halvim koht isegi 22.). Kuid sel aastal on ta ikkagi mänginud esireketina viis turniiri ja pole neist ühtki võitnud.

ATP250 Genfis näis selline turniir, kus Djokovic võib ehk saada enesekindlust enne Prantsusmaa lahtisi, kuid nüüd läks vastupidi – tänane 4:6, 6:0, 1:6 kaotus maailma 44. reketile Tomaš Machacile (Tšehhi) näitab, et Djokovic ei saa Roland Garrosile rahulikult vastu minna. Mäng oli kummaliselt kõikuv – Djokovic alustas 4:1 eduga, kaotas siis viis geimi järjest, seejärel võitis ise seitse geimi, kuid otsustava seti seisul 1:0 sai “kinnise muna” (kuus geimi Machacile).

Maailma esireket sai esimeselt servilt küll vastasest rohkem punkte (63 vs 59), aga oli kehvem teiselt servilt (34 vs 48%). Ometi on just teine serv olnud Djokovici üks relvadest. Machac võitis 12st murdepallist 5 ja Djokovic 11st 4. Üldpunktid olid napilt tšehhi kasuks 84:83.