fbpx
Close

WTA tennisefoorum hämmingus: mida tegi Anett Kontaveit!? Lisatud videokokkuvõte mängust

– Anett Kontaveit pole üksi. Talle elavad kaasa teiste seas ka Tallinki juht Paavo Nõgene, Eesti Tennise Liidu president Enn Pant, Sergei Sinitsõn, ETL-i asepresident Peter Roose ja ETL-i peasekretär Allar Hint / Foto: Erakogu

WTA tennisefoorum (aadress www.tennisforum.com) on üks veebikülgi, kust võib naiste tennise kohta saada üpris objektiivseid kommentaare ja vahel ka uut infot. Täna hommikul oli Anett Kontaveidi võit Belinda Bencici üle üks populaarseim teema.

Kõigepealt sellest, et päev enne mängu pandi foorumis üles ka küsitlus: kumb võidab ja millise tulemusega (2:0 või 2:1). Bencici sai hääletuses kindla võidu ja üks tema fänn kirjutas selle peale murelikult: “Mind justkui hirmutab see, et Bel juhib seda küsitlust nii tugevalt. Hääletasin ka ise, et ta võidab kolmes setis, sest ta on üks mu lemmikuid. Kuid… Kontaveidil on piisavalt hea mäng, et lüüa ta väljakult välja ning Belinda pole ka viimasel ajal heas vormis.”

Täna siis teame, et Bencici poolehoidja kartus oli õigustatud ja enamik küsitlusele vastanuid eksisid.

Pärast Anetti võitu ilmus foorumisse kohe teema, mille avaja kirjutas: “Milline julm ja ründav esitus Kontaveidilt. Enne, kui said silmagi pilgutada, oli mäng läbi.”

“Oh, kui häbistav!” olid järgmised kommentaarid peamiselt Bencici pooldajate esituses. “See oli nagu kirvega raiumine Anetti poolt… Ei osanud seda oodata,” kirjutas teine.

Üsna palju ruumi pühendati Bencici materdamisele ja kiiresti tehti järeldusi, et ta pole väärt esikümnesse kuulumist. Võib-olla parim kokkuvõte oli selline: “Kui Bencic kaotas Blinkovale, siis vaidlesin ühe tema fänniga, et miks on Belinda ümber selline haip. Ma ei näe, et tema mäng oleks slämmiturniiri võitmiseks piisav. Ta on selleks liiga ebastabiilne.”

Veel üks Bencici fänn kirjutas nii: “Jube, jube mäng Belindalt. Esimeses setis oli ta kui amatöör. Ja siis ta hakkas mängima kartlikult. Oleks ta suutnud algul vastu panna, võinuks sellest tulla põnev lahing, aga nüüd vajus Belinda vaimselt kokku. Kuid ma ei taha sellega nõustuda, kui inimesed ütlevad, et tema kuulumine TOP10 sekka on naeruväärne. Eelmine hooaeg oli tal suurepärane ja selliseid mänge nagu täna oli vaid üksikuid. Kuid tunnustan Anetti, kes mängis nii hästi, kui on suuteline!”

Üks kommentaar veel: “Mida ma just nägin? Sära ja hiilguse ning häbi segu ühes ja samas mängus. Anett oli perfektne! Ilus esitus, ta eksis üliharva. Ehk on see mäng Belinda jaoks äratuskell. Ta oli täna nagu klubitennisist. Ei servi, ei tagajoonemängu, ei jalgade kiirust.”

Ülivõrded Anetti esituse kohta jätkusid läbi kommentaariumi, ent ei hakka neid siin ükshaaval välja tooma. Usun, et kõik tennisehuvilised, kes seda mängu vaatasid, peavad selliseid kommentaare seaduspärasteks.

Seesama tennisefoorum on aeg-ajalt ka Anetti maa sisse tampinud. Nii juhtub ikka ja samamoodi ka Eestis. Peab ütlema, et isegi meie oma Delfi foorum oli enne mängu pigem skeptiline. Läbivalt kõlas jutt, et loodame võitu, aga väga ei usu, sest vastane on ikka favoriit.

scroll to top