fbpx
Close

WTA 500 turniirid algavad tõenäoliselt kaks päeva hiljem

– Tennis / Foto: Pixabay

Austraalia Tenniseliidu tegevjuht Craig Tiley, kes teatas neljapäeval karantiinireeglite karmistamisest neile mängijaile, kes esialgu treenida saavad, lisas nüüd, et oodata on ka teisi muudatusi.

Ilmselt on korraldajail ikkagi mingil määral plaanis ühtlustada praegu treenivate ja täielikus karantiinis istuvate mängijate võimalusi. Selleks on Tiley sõnul kavatsus alustada kaht WTA 500 turniiri kaks päeva hiljem, et praegu hotellis istuvatel (nende seas Anett Kontaveit) mängijatel jääks rohkem päevi harjutamiseks. Ilmselt vabanevad nad karantiinist 29. jaanuaril ja kui turniirid algaksid 2. veebruaril (varem plaaniti alustada 31. jaanuaril), jääks neile neli päeva vormi kogumiseks.

Kuna aga turniirid algavad kaks päeva hiljem, saab põhitabel olla vaid 32 mängijale, mitte 64-le nagu varem planeeritud. Muidu ei jõuaks võistlus kuue päevaga läbi. See omakorda võib tähendada, et esisaja lõpu mängijad, kelle hulgas on näiteks ka Kaia Kanepi, ei pääseks põhitabelisse.

ATP Cup ja kaks ATP250 turniiri peaksid aga algama õigel ajal ehk 31. jaanuaril. Tiley tunnistas ka fakti, et mängijad on praegu ebavõrdses olukorras. “Ma ei oska öelda, kui suur on nende eelis, kes praegu treenida saavad, aga see eelis on kindlasti olemas,” ütles Tiley, kes on varem töötanud ka ülikooli tennisevõistkonna treenerina.

scroll to top