fbpx
Close

Wimbledoni turniiri ärajäämine on nüüd kinnitatud

Wimbledoni 1. väljak, mis sai mullu katuse. / Foto: EPA/Scanpix

Kolmapäeval jõudiski meieni Londonist uudis, et Wimbledoni turniiri korraldav All England Lawn Tennis Club (AELTC) otsustas tänavuse võistluse koroonaviiruse pandeemia tõttu ära jätta.

Tegemist oli sisuliselt vaid kinnitusega, sest juba paari päeva jooksul oli tenniseinimestel kindlaid andmeid, et AELTC jätab turniiri ära. Võimaluse, et võistlus toimuks pealtvaatajateta, nad välistasid, ja pikem edasilükkamine pole muruväljakutel ilma tõttu võimalik.

Viimati oli Wimbledoni turniir ära jäänud 1945. aastal, kui vahetult enne võistlust lõppes Euroopas II maailmasõda. AELTC avalduses on öeldud, et otsus võeti vastu kahetsustundega, aga teisiti polnud hetkel võimalik.

Nüüd on ATP ja WTA juba teatanud, et ära jäävad ka juunikuusse planeeritud muruväljakute turniirid ja teised samaaegsed võistlused. Esimene kuupäev, millal sel aastal tenniseturniirid võivad toimuda, on 13. juuli. Aasta neljas slämmiturniir US Open, mis nüüd oleks järjekorras teine, sest Prantsusmaa lahtised ei alga enne 20. septembrit, on praeguse seisuga toimumas. Nii teatasid US Openi korraldajad, aga loomulikult võib see otsus aja jooksul muutuda.

Praegu pole veel tulnud reaktsioone Wimbledoni ärajäämise kohta tippmängijailt, kuid ameeriklane Sam Querrey teatas juba täna ennelõunal, kui otsust veel polnud, aga ärajäämine enam-vähem teada, et tema lootis Wimbledonis mängida. “Ma oleksin eelistanud esimeses ringis väljakukkumist ja ATP punktide kaotamist ka sellele, et turniiri ei toimu,” ütles Querrey.

scroll to top