Williams ja Halep pääsesid raskusteta finaali

Simona Halep Wimbledoni poolfinaalis. / Foto: Zumapress/Scanpix

Wimbledoni naiste üksikmängu poolfinaalid valmistasid täna pealtvaatajaile teatud määral pettumuse, sest mõlemas mängus oli ühe poole üleolek ilmne. Finaali läksid Simona Halep (Rumeenia, 7) ja Serena Williams (USA, 11).

Esimeses mängus alistas Halep Elina Svitolina (Ukraina, 8) 6:1, 6:3. Ainult teise seti algus oli tasavägin, Svitolina isegi juhtis 3:2, aga murdeid polnud kumbki teinud. Viimased neli geimi võitis aga Halep nii, et vastane teenis kokku vaid neli punkti.

Kui lihtvigu tegid mõlemad võrdselt (16), siis äralööke sooritas Halep 26 ja Svitolina ainult 10. Halep ei ole tuntud väga ründava mängijana, aga Svitolina vastu oli initsitiiv tema käes. Servi näitajad olid naistel enam-vähem võrdsed, aga suur vahe tuli sisse esimeselt servilt võidetud punktide osas: Haleo 74% ja Svitolina 47%. Selliste numbrite juures pole võimalik mängu mitte võita.

Williams alistas veel võimsamalt Barbora Strycova (Tšehhi) 6:1, 6:2. Mäng kestis isegi minuti võrra vähem kui tund. Ka siin oli üks lühiperiood võrdne – Strycova juhtis teises setis 2:1 -, aga muul ajal ühepoolne. Eks Strycova oli ka poolfinaali pääsuga oma eesmärgi täitnud ja võib nüüd keskenduda mõnevõrra reaalsemale ülesandele võita paarismäng koos Su Wei Hsieh’ga (Taipei). Nimetatud paar on jõudnud poolfinaali.

Kui kirjutada statistikast, siis see on analoogiline esimese poolfinaaliga. Taas lihtvead viigis 10:10, aga äralööke Williamsil 28 ja Strycoval 8. Üsna masendav ülekaal. Esimeselt pallingult võitis ameeriklanna koguni 89% punktidest.

Finalistide omavaheliste mängude seis on 9:1 Williamsi kasuks, kuid murul on nad kohtunud vaid korra ja seda 2011. aastal, mil Halep veel teravamasse tippu ei kuulunud. Tänavu võitis Williams Halepit Australian Openi 1/8 finaalis kolmes setis.