fbpx
Close

Võimas! Kaia Kanepi ei jätnud olümpiavõitjale võimalust

Kaia Kanepi. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi alistas Indian Wellsi WTA Masters 1000 turniiri teises ringis Belinda Bencici (Šveits, 22) 6:4, 6:3 ja on juba sellega korranud oma parimat tulemust sel turniiril.

Jah, mõnevõrra üllatava, et pika karjääri jooksul ei ole Kaia Indian Wellsis kunagi 3. ringist kaugemale jõudnud, aga nüüd on eriti head võimalused teha parim tulemus, sest järgmises ringis ei ole Kaia vastane Elina Svitolina (Ukraina, 12), vaid maailma 122. reket Harriet Dart (Suurbritannia). Lisaks on sellest tabeliosast välja langenud ka Garbine Muguruza (Hispaania, 8), kes kaotas täna Alison Riskele (USA) 6:0, 3:6, 1:6. Nii et Darti võitmise korral oleks Kaia järgmine vastane kas Riske või Madison Keys (USA, 25).

Kohtumise otsustas Kaia kaheksageimiline spurt alates esimese seti seisult 2:4. Enne seda ei olnud Kaia mäng võib-olla kõige parem, ta ei saanud pallivahetustes initsiatiivi, löögid jäid pahatihti lühikeseks ja hoopis Bencic domineeris. Bencicil olid Kaia kõigis esimeses kolmes servigeimis murdepallid, aga ta sai kätte neist ühe. Kuid kõik muutus seisul 2:4. Kaia hakkas paremini servima ja tõrjed muutusid ka pikemaks. Mäng oli hoopis teistsugune, nüüd dikteeris tempot Kanepi. Ka Bencic ise eksis liiga palju, kuid küllap oli ta mängu pöördest ka üsna närvis ega suutnud kuidagi jalgu alla saada. Nii läks teise seti seisuni 4:0, kuid järgmises geimis ei saanud Kaia üle pika aja esimest servi sisse ja loovutas pallingugeimi.

Nii tuli Bencic järele 4:2, kuid ühemurdeline edu säilis. Kaiale piisas servi hoidmisest ja ta tuli sellega hästi toime. Mängu viimase geimi võitis ta koguni nulliga. Kui esimese ringi mängus Robin Montgomeryga (USA) oli Kaia esimese servi protsent 48 ja ta tegi 10 topeltviga, siis täna õnnestus servi 53-protsendiliselt ja topeltvigu kogunes ainult kolm. Kuid ka 53 on veel selline protsent, mida annab järgmistes ringides parandada. Esimeselt servilt võitis Kaia 75 ja Bencic 68% punktidest, kuid märksa suurem vahe eestlanna kasuks oli teise servi võidupunktide osas – 57 vs 37%. Murdepalle realiseeris Kanepi 8st 4.

Kanepi kohtumine Dartiga peaks aset leidma pühapäeva õhtul või ööl vastu esmaspäeva. Nad on omavahel korra kohtunud – 2020. aasta oktoobris võitis Kanepi Darti Prantsusmaal ITF-i 25-tuhandelise turniiri finaalis 6:4, 6:4.

Aga enne, kui Kaia mängib uuesti, kohtub Anett Kontaveit (4) Kristina Kucovaga (Slovakkia). See mäng algab ilmselt tänase päeva jooksul, sest tegu on 4. väljaku teise kohtumisega ja esimene algab kell 21. Seega võime Anetti oodata platsile alates kella 22.30st. Tennisnet kirjutab päeva jooksul mängule ka eelvaate.

scroll to top