Vladimir Ivanov võitis Kasahstanis ITF Futures turniiri paarismängus

– Vladimir Ivanov / Foto: Eesti Tennise Liidu arhiiv

Eesti meeste kolmas reket Vladimir Ivanov (ATP 808.) mängis Shymkentis (Kasahstan) 15 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga meeste ITF Futures turniiril. Üksikmängus jõudis Ivanov poolfinaalini, ent paarismängus saavutas ta esimese koha.

Üksikmänguturniiril kaheksandat paigutust omanud Ivanov alistas avaringis venelase Alexander Igoshini (ATP 825.) tulemusega 6:2 6:3. Esimeses setis õnnestus Ivanovil murda vastase palling kolmel korral ning Igoshin vastas ühe korraga. Teises setis murdis Ivanov vastase servi kahel korra, venelase ühe korra vastu. Tund ja 28 minutit kestnud kohtumises võitis Ivanov 66 punkti ning vastane 44 punkti.

Kaheksandikfinaalis mängis Ivanov Kasahstani mängija Sagadat Ayapi (ATP 1441.) vastu, keda ta võitis tulemusega 6:2 6:3. Tund ja 7 minutit kestnud kohtumises õnnestus servimurre vaid Ivanovil ning seda mõlemas setis kahel korra. Kõikidest mängitud punktidest võitis Ivanov 56 ja Ayap 37.

Veerandfinaalis alistas Ivanov oma venelasest paarismängu partneri, kolmanda paigutusega Mikhail Fufygini (ATP 602) tulemusega 6:3 6:3. Ivanov murdis avasetis vastase servi kolmel korral ning teises setis kahel korral, vastasel õnnestus Ivanovi palling murda mõlemas setis ühel korral. Võidetud punktidega jäi Ivanov peale 72:59.

Poolfinaalis pidi Ivanov tunnistama esimese asetusega venelase Andrey Chepelevi (ATP 559.) paremust tulemusega 4:6 2:6. Avasetis läks Ivanov küll 2:0 juhtima, ent kaotas seejärel kahel korral oma servigeimi. Teises setis sai servimurdega hakkama vaid Chepelev ning seda kahel korral. Tund ja 40 minutit kestnud kohtumise jooksul võitis Ivanov 55 punkti ja vastane 74 punkti.

Paarismänguturniiril oli Ivanovi (ATP paarismäng 463.) paariliseks venelane Mikhail Fufygin (ATP paarismäng 517.) ning koos omati esimest asetust. Avaringis alistati Kasahstani mängijad Dmitry Bezborodov (ATP paarismäng -) ja Yerassyl Murat (ATP paarismäng -) tulemusega 6:2 6:0. Veerandfinaalis oldi võidukad kasahhi Roman Khassanovi (ATP paarismäng 910.) ja leedulase Lukas Mugeviciuse (ATP paarismäng -) üle tulemusega 6:1 6:3. Poolfinaalis alistati mõnevõrra tasavägise mänguga itaallased Andrea Bessire (ATP paarismäng 1299.) ja Francesco Bessire (ATP paarismäng 984.) tulemusega 6:2 7:6(5). Finaalis võideti venelasi Yan Bondarevskiyt (ATP paarismäng 1167.) ja Matvey Mininit (ATP paarismäng 1574.) tulemusega 6:3 6:3.