fbpx
Close

Vladimir Ivanov: tunnen end platsil praegu väga hästi

– Vladimir Ivanov / Foto: Toomas Kuum

Paf Openil Pärnus demonstreeris Vladimir Ivanov (ATP täna suurepärast hoogu teisena asetatud prantslase Manuel Guinardi (ATP 315.) vastu.

Omavahel kohtusid Ivanov ja Guinard esimest korda. Guinard on karjääri jooksul võitnud neli ITF turniiri, neist see aasta ühe ja mullu kolm. Ivanovil on aga ette näidata seitse esikohta ITF turniiridelt, ent viimasest on kulunud juba kolm aastat. Prantslase tulemuste põhjal võib järeldada, et talle on meelepärasemad savi-liivaväljakud.

Esimeses setis mängiti oma pallingul kindlalt. Ivanovil oli kasutada kokku kaks, Guinardil vaid üks murdepall. Nii liiguti kiiresse lõppmängu, kus meie tennisist sai kohe turvaliselt minema ja võitis seti tulemusega 7:6(3).

Teine sett kulges sarnase stsenaariumiga. Servimurdeks palju variante polnud. Seisul 2:3 päästis Ivanov kaks üksikut murdepalli ning järgmist servi murde võimalust tuli oodata seisuni 5:5. Selle teenis Ivanov ja mis kõige tähtsam, et see sai ka esimesel katsel realiseeritud. Viimane geim oli juba vormistamise küsimus ja kogu matš Eesti tennisistile tulemusega 7:6(3) 7.5.

Ässasid lõi prantslane koguni 14, Ivanov 5. Topeltvigu tehti vastavalt 4 ja 2. Esimese servi õnnestumise protsent ei olnud mõlemal mängijal kõige parem, Ivanovil 54% ja Guinardil 55%. Esimeselt servilt võidetud punktid Ivanovil 76% ja Guinardil koguni 85% (!). Suurim vahe tuli sisse teiselt servilt võidetud punktides. Ivanovil oli see näitaja väga kõrge (61%) ja vastasest oluliselt parem (41%).

Ivanovi esitus oli nagu tema parimatel päevadel (kõrgeim koht ATP edetabelis 310.): “Tunnen end platsil praegu väga hästi. Kõik toimib ja mul pole pingeid peal. Täna sain prantslase mängutempoga hästi hakkama. Ainuke, mis mind üllatas, oli tema liikumise pealt mitu korda edukalt sooritatud tagakäe passeerlöök. Füüsisega on ka kõik kenasti.”

scroll to top