Vladimir Ivanov püüab homme Paf Openil turniirivõitu!

– Vladimir Ivanov / Foto: Igor Pissarev

Pärnus ITF World Tennis Tour 15,000 USD auhinnafondiga turniiril Paf Open selgusid üksikmängu finalistid. Üle pika aja näeme Pärnus peetava Paf Openi finaalis ühe osapoolena Eesti mängijat, kelleks ei ole keegi muu kui kogenud Vladimir Ivanov.

Ainsa Eesti tennisistina poolfinaali jõudnud Vladimir Ivanov (ATP 786.) kohtus turniiri üllatusmehe sakslase Lasse Muscheitesega (ATP 1858.). Veerandfinaalis oli Ivanov hea esitusega üle teisena asetatud prantslasest Manuel Guinardist 7:6 7:5 ja Muscheites Daniil Glinkast 3:6 7:6 6:4.

Esimese seti alguses oli Ivanovi esitus rabe, Muscheitesel seevastu õnnestus praktiliselt kõik, pallid langesid joonele ja lihtvigu polnud. Sakslane asus tänu servimurdele juhtima 3:0. Vaatamata sellele oli näha. et iga punktiga on Ivanov mängu paremini sisse elamas ning vastane sai võrku tungides enamjaolt karistada. Erinevalt Glinkast kasutas Ivanov palju löögiarsenalina küünalpalli ja tegi seda efektiivselt. Viik 3:3 oli kiirelt tabloole seatud, mille järel tegi Ivanov otsustava servimurde ja viis seti loogilise lõpuni – 6:4. Nagu veerandfinaaliski oli sakslasel kõrge esimese servi õnnestumise protsent – 78% (Ivanov 62%). Seekord sellest abi polnud, sest sakslasel õnnestus esimeselt servilt võita 60% punktidest. Teiselt servilt võitsid mõlemad vaid veidi rohkem kui neljandik punktidest.

Teises setis olid statistilised näitajad sarnased esimesele setile, kuid Ivanov andis pallivahetuste ülesehituse kontrolli sakslasele. Seti saatuse otsustas suuresti seitsmes geim, kus Ivanovil oli kasutada tervelt viis murdepalli, ent sakslane ei murdunud. Eduseisul 4:3 sai hoopis sakslane Ivanovi pallingu kätte ning võitis veidi ehk üllatuslikult teise seti 6:3.

Otsustavas setis oli kerge initsiatiiv kogu aeg Ivanovil, mille ta ka realiseeris. Kogu mäng Ivanovile tulemusega 6:4 3:6 6:3. Kui Ivanovi esimese servi õnnestumise protsent (68%) tõusis, siis Muscheitesel vastupidi langes tuntavalt (59%). Mõlemad mängijad võitsid oluliselt rohkem punkte teiselt servilt, paljuski tänu eksimustele servitõrjel. Ivanovi näitaja tõusis koguni 75%-le, vastasel 50%-le.

Terve mängu jooksul lõi Ivanov 5 ja Muscheites 9 ässa, Ivanov tegi 3 ja Muscheites koguni 8 topeltviga.

Ivanov: “See oli psühholoogilises plaanis mu raskeim mäng turniiril. Pikki pallivahetusi oli vähe ja ma pidin passeerlöökidega varieerima. Pea töötas kogu aeg… Oma võidus ei kahelnud ma siiski hetkegi.”

Finaalis kohtub Ivanov mulluse Paf Openi võitjaga venelase Evgeni Tiurneviga (ATP 415.), kes alistas poolfinaalis Muscheitese treeneri Stefan Seiferti (ATP 789.) samuti kolmes setis 7:5 5:7 6:3.