fbpx
Close

Vladimir Ivanov kaotas juunioride maailma esireketile

– Vladimir Ivanov / Foto: Toomas Kuum

Vladimir Ivanov kaotas ITF-i 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga Aktobe turniiri avaringis viiendana asetatud Chun Tsin Tsengile (Taipei) kaks tundi ja 44 minutit kestnud mängus 7:6, 2:6, 4:6.

Tseng on ATP edetabelis 462. ja ITF-i täiskasvanute edetabelis 101. kohal, ent märksa tähtsam on fakt, et tegemist on juunioride maailma esireketiga. Praegu 17-aastane Tseng võitis mullu nii Prantsusmaa lahtiste kui ka Wimbledoni noorteturniiri.

Esimeses setis oli Tsengil viis murdepalli ja Ivanovil mitte ühtki, kuid lõpuks Eesti tennisist ikkagi võidutses, kui tuli 8:6 lõppenud tie-breakis välja 3:5 kaotusseisust. Ent järgmistes settides jäi Ivanov kiiresti murdega taha. Kolmandas setis suutis Ivanov vastase kahe murde järel kohtumises esimest korda murda ka Tsengi pallingu ning veel seisul 4:5 juhtis ta vastase servil 40:30, kuid just sel tähtsal hetkel lõi Taipei noormees ässa ja võitis pärast seda ka mängu.

Ivanov lõi kokku 10 ässa ja tegi 5 topeltviga, Tseng vastavalt 6 ja 3. Kahjuks oli Ivanovi esimese servi õnnestumisprotsent (48) üpris madal ja nii suutiski 65-protsendiliselt esimest pallingut sisse löönud Tseng oma servi paremini hoida. Ivanov realiseeris 3st murdepallist ühe, Tseng 13st 4.

Eile oli välja langenud ka teine Eesti tennisist Daniil Glinka, kes läks kohe kokku turniiril esimesena asetatud endise maailma 43. reketi (praegu ATP 379. ja ITF 108.) Teimuraz Gabašviliga (Venemaa) ja kaotas 6:4, 2:6, 3:6. Murdeid oli selles kohtumises üsna palju – Gabašvilil õnnestusid need 16st 6, Glinkal 5st 3. Glinka servis isegi paremini, lüües 7 ässa vastase 2 vastu, kuid esimeselt pallingult saadud punktide poolest jäi Eesti mängija otsustavalt alla – vastavalt 61 ja 78%.

Ivanov langes välja ka paarismängus, kus ta koos Isaac Stoute’iga (Suurbritannia) kaotas kolmandana asetatud Anton Tšehhovile (Venemaa) ja Khumoyun Sultanovile (Usbekistan) 4:6, 3:6.

scroll to top