Vladimir Ivanov ei suutnud endale sünnipäevakinki teha

– Tennisepallid / Foto: Pixabay

Vladimir Ivanov (ITF 463.) alustas oma 32. sünnipäeval Tšimkendis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga võistluse põhiturniiri, kuid kaotas 21-aastasele Grigori Lomakinile (Kasahstan, ITF 777.) 7:6, 5:7, 2:6.

Esimeses setis murdis Lomakin seisul 3:3 esimesena Ivanovi pallingu, kuid eestlane sai murde kohe järgmises geimis tagasi. Nii läks esimene sett tie-break’i, kus Ivanov tuli välja 0:4 ja 2:5 kaotusseisust ning võitis 8:6.

Teine sett algas kahe vastastikuse murdega (seega oli Ivanov korraks ees ka seti ja murdega), edasi hoidsid mõlemad pallingut kuni viimase geimini, mil Lomakinil õnnestus seisul 6:5 Ivanovi serv võita. Viimane sett algas vastastikuste murretega, paraku õnnestus see Lomakinil kaks ja Ivanovil üks kord. Viimases geimis kaotas Ivanov seisul 2:5 veelkorra oma pallingu ja mäng oli läbi.

Ivanov lõi 7 ässa ja tegi 5 topeltviga, Lomakin vastavalt 12 ja 4. Põhiliselt said aga kaalukeeleks esimeselt pallingult võidetud punktid: Lomakin 71% ja Ivanov 59%. Murdepalle võitis Lomakin 12st 6 ja Ivanov 6st 3.

Ivanov jätkab veel paarismängus, kus tema partner on Aleksandr Vasilenko (Venemaa). Täna paarismänge ei peeta. Kuid naiste üksikmängus püsib veel Tšimkendi turniiril (auhinnafond on sellel küll väiksem, 15 000 USD) konkurentsis Elena Malygina.