fbpx
Close

Vladimir Ivanov ei pääsenud PAF Openil finaali

– Vladimir Ivanov / Foto: Siim Semiskar

PAF Openi ITF turniiril Tartus pidas tulise lahingu poolfinaalis Vladimir Ivanov esimesena asetatud lätlase Martins Podzuse vastu.

Tasavägise kohtumise esimeses setis ei olnud kummalgi murdepalle ja nii liiguti kindla esitusega kiiresse lõppmängu. Seal jäi Ivanov küll 0:2 taha, aga edaspidi mängis ülimalt kindlalt ja tasuks setivõit 7:6(5).

Teises setis oli seisul 3:2 Ivanovil võimalus Podzuse servil, asudes juhtima 30:0, ent järgmisel tõrjel tegi mugava servi peal lihtvea. Seisuni 5:5 dikteeris mängutempot Ivanov ja oli pikkadel pallivahetustel vastasest kindlam. Podzuse mäng baseerus paljuski tugeval ja täpsel pallingul. Vaatamata sellele, et Ivanov jäi sel hetkel murdega taha, suutis ta viia teise seti samuti kiiresse lõppmängu. Alates teise seti kiirest lõppmängust hakkas Ivanovi mängu sisse lipsama lubamatuid  lihtvigu ja tulemuseks seti kaotus 6:7(2). Teises setis oli Ivanovi esimese servi õnnestumise protsent vaid 51%.

Mängupilt ei muutunud kolmandas setis. Ivanov jäi kiiresti murdega taha, millest Podzusele piisas, et matš võiduka lõpuni viia – 6:7(5) 7:6(2) 6:3. Ivanov näis väsinut olema, andis initsiatiivi vastasele ja lihtvigu kogunes liiga palju.

Esimese servi õnnestusmisprotsent Podzusel ja Ivanovil 63% ja 59%, võidetud punktid vastavalt 82% ja 75%. Teiselt servilt võitis Podzus 62% ja Ivanov 61%.

Finaalis läheb Martins Podzus kokku ukrainlase Vladyslav Manafoviga (Ukraina). Seega jõudsid finaali turniiril kaks kõrgeimat asetust omavad tennisisti.

Turniiritabel.

 

Otsustavas setis seisul 2:1 murdis lätlane meie mehe servi.

scroll to top